Reklama

Morsy z Kwilenia. "Towarzystwo to podstawa"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Morsy z Kwilenia lubią spędzać czas w swoim towarzystwie. Do zimnej wody wchodzą w Choczu - przy przystani kajakowej nad Prosną. - To zawsze mile spędzona godzina w ciągu dnia – opowiada Mariusz Skórzybut.

W listopadzie w Kwileniu powstała grupa, której członkowie… morsują. Założył ją sołtys miejscowości – Mariusz Skórzybut. Jak zaczęła się jego przygoda z tym popularnym w ostatnich latach sportem?

- Chciałem po prostu spróbować. A potem już ciągnie do tego. Razem z żoną i córką morsujemy od trzech lat - mówi. 

Do zimnej wody zaczęli wchodzić w Gołuchowie. W zeszłym roku przenieśli się nad Prosnę. I założyli w swojej miejscowości grupę pasjonatów morsowania. Ta na początku liczyła kilka osób, a teraz – 15. Jej członkowie pochodzą z Kwielnia, Chocza i Starego Oleśca. Spotykają się co niedzielę, a do Prosny wchodzą przy przystani kajakowej w Choczu. 

- Najlepiej morsuje się w lodzie. Teraz jest dosyć ciepło i woda ma ok. 6 stopni. Ale w rzecze – jak naszej Prośnie - woda cały czas płynie, więc jest zimniejsza – zauważa sołtys.  

Morsy z Kwilenia lubią spędzać czas w swoim towarzystwie. Często po pływaniu rozpalają grilla, świętują też nad rzeką swoje urodziny. 

- To zawsze mile spędzona godzina w ciągu dnia – opowiada Mariusz Skórzybut.

Dodaje też, że w przypadku morsowania towarzystwo - to podstawa.  

- Nie morsuje się samemu. Dla bezpieczeństwa lepiej z kimś, w grupie – zauważa sołtys.  

Aktywność fizyczna jest ważna 

Założyciel zespołu z Kwilenia dodaje, że zauważa pozytywne efekty uprawiana swojego hobby. 

- Morsowanie dobrze działa na odporność, teraz z żoną i córką rzadziej chorujemymi. Mi pomogło uporać się z bólami kręgosłupa – wylicza Mariusz Skórzybut. 

Wszystkich zaciekawionych zachęca – żeby spróbowali. 

- Warto spróbować i się nie bać. Jeśli jednak ktoś ma kłopoty z sercem, to musi skonsultować się z lekarzem.  

Dla sołtysa Kwilenia w ogóle ważny jest - sport. W wolnym czasie lubi biegać czy jeździć na rowerze. Wielokrotnie brał też udział w małych maratonach.  

- Teraz więcej siedzimy niż się ruszamy, dotyczy to również młodych ludzi. Niestety zmusza nas do tego m.in. praca. A aktywność fizyczna jest ważna – puentuje nasz rozmówca.    

Dlatego do dołączenia do założonej przez siebie grupy - zaprasza wszystkich chętnych.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ MORSÓW Z KWILENIA

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy