Reklama

Na mszy odpustowej w Kuczkowie powitali nowego księdza [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej z Dzieciątkiem w Kuczkowie odbyły się dwie doniosłe uroczystości. Wprowadzono tam nowego księdza proboszcza i odprawiono sumę odpustową.

W niedzielę w Kuczkowie odbył się odpust parafialny ku czci Narodzenia Matki Bożej. Połączono go z kanonicznym wprowadzeniem nowego ks. proboszcza – ks. kan. mgr Tadeusza Sticha. 31 sierpnia z parafią w Kuczkowie pożegnał się ks. dr Adam Zmuda, który pełnił w niej posługę przez 11 lat.

Wprowadzenia nowego proboszcza dokonał ks. kan. Rafał Mielcarek.

Nowy proboszcz parafii w Kuczkowie

Ks. Tadeusz Sticha urodził się w Częstochowie. Studiował w Krakowie w Częstochowskim Seminarium Duchownym. Był wikariuszem m.in. w Wieluniu i Czajkowie, a przez ostatnie 25 pięć lat pełnił funkcję proboszcza w Kalinowej.

- Pan Bóg skierował mnie tutaj, bo wierzę, że nie ma żadnego przypadku. Jak ktoś powiedział – przypadek to jest język Pana Boga. I tak patrzę na swoje życie, na tę posługę tutaj, w Sanktuarium Pani Kuczkowskiej. Razem będziemy szli do Boga, do nieba. Proszę jednocześnie o modlitwę, o życzliwość, otwartość, której przez te kilka dni już doświadczyłem, z czego bardzo się cieszę. I proszę też o wyrozumiałość, wybaczenie moich błędów, słabości, które na pewno się okażą, no bo któż ich nie ma. Bardzo jeszcze raz wszystkim wam dziękuje za to wspaniałe przyjęcie i proszę traktujcie mnie jako swojego proboszcza, duszpasterza. Nie jako nadzorcę, kogoś, kto patrzy z góry, ale jako jednego z was, którego Pan Bóg tutaj postawił, by pomóc w drodze do zbawienia, do nieba, do Pana Boga. A będąc razem z wami będę też siebie uświęcał, bo taka jest właśnie rola kapłana. Uświęcać innych, pomagać w uświęceniu, a przez to uświęcać się samemu – zwrócił się do wiernych nowy proboszcz.

W trakcie mszy ks. Sticha przywitany został przez miejscową radę parafialną, Żywy Różaniec oraz druhów ze straży pożarnej.

Odpust w Kuczkowie - była tradycyjna procesja

Nowy proboszcz odprawił sumę odpustową, a towarzyszył mu ks. dr Łukasz Pondel, który wygłosił Słowo Boże. Po uroczystej mszy odbyła się tradycyjna procesja wokół kościoła, w której tradycyjnie poniesiono sztandary, feretrony i figurę Matki Bożej Fatimskiej. Dziewczynki pierwszokomunijne sypały kwiaty. Na zakończenie mszy ks. Sticha pobłogosławił przyniesione przez mieszkańców ziarno siewne i nasiona.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy