Reklama

Nasi mieszkańcy przelali aż 353 litry krwi! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Nasi mieszkańcy przelali aż 353 litry krwi! [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. 784 donacje krwi co dało w sumie 353 litry tego bezcennego płynu życia - Pleszewski Klub Honorowych Dawców Krwi podsumował w niedzielę rok 2017.

 

Uroczystość, na której zjawili się krwiodawcy, sponsorzy oraz przedstawiciele władz odbyła się w kinie Hel. Jak informował Janusz Kasprzak, prezes Pleszewskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK, w 2017 roku zorganizowano w sumie pięć zbiórek krwi, a także specjalną zbiórkę na parkingu Bricomarche, połączoną z licznymi atrakcjami.

Podczas uroczystości nagrodzono i wyróżniono najbardziej aktywnych krwiodawców, a także podziękowano i pożegnano tych, którzy przez wiele lat ratowali innym życie oddając ten życiodajny płyn, ale dziś - ze względu na swój wiek - muszą już przejść na "krwiodawczą emeryturę". Wśród takich osób był m.in. burmistrz Pleszewa Marian Adamek.

Jak wspominał, sam po raz pierwszy oddał krew mając 18 lat. - W trakcie poboru do wojska, żeby mieć wolny dzień. A później tak się potoczyło i człowiek systematycznie oddawał - wspominał włodarz, który zachęcał jednocześnie wszystkich do tej formy pomocy innym.

ZOBACZ WIDEO:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE