Reklama

Niezwykły spacer ulicami Pleszewa. Każdy może wziąć w nim udział

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niezwykły spacer ulicami Pleszewa. Każdy może wziąć w nim udział - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Potrafimy ratować zdrowie i planetę – pod takim hasłem już 5 września odbędzie się na terenie Pleszewa niezwykły happening.

Jak jest idea tego spotkania? 

 - W miesiącu wrześniu obchodzimy dni związane zarówno ze sprzątaniem świata, tym samym dbaniem o ekologię, jak i z pierwszą pomocą. Stąd pomysł, aby połączyć dwa bardzo ważne aspekty dla każdego człowieka – dbanie o środowisko oraz ludzkie życie – mówi Dominik Kołaski, prezes WOPR Gołuchów, współorganizator imprezy. 

W poniedziałek 5 września dokładnie o godz. 16.00  Mali i Młodzi Ratownicy WOPR Gołuchów w asyście przedstawicieli służb ratunkowych spotkają się na  pleszewskim Rynku, gdzie stworzą mobilne stoisko edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy oraz ekologiczne polegające na zebraniu śmieci w najbliższym otoczeniu. 

Analogiczne stoiska zostaną utworzone w Parku Miejskim około godziny 16.45 i na placu przed Zajezdnią Kultury około godziny 17.30. Zakończenie odbędzie się przy Parku Wodnym „Planty” około godziny 18.45. 

 - Bądźcie z nami, wspólnie dołóżmy cegiełkę, aby zadbać o środowisko, ale też dowiedzieć się podstaw pierwszej pomocy, w tym tak ważnej resuscytacji krążeniowej, która wykonana przez świadka zdarzenia jest w stanie uratować ludzkie życie lub w znacznym stopniu ochronić przed następstwami niedotlenienia mózgu. Każdy, kto włączy się w akcję sprzątania będzie miał zapewnione rękawiczki i worki na śmieci – tłumaczy Dominik Kołaski. 

Spotkanie integracyjne zorganizowane jest w ramach projektu pn. „Pasja – Zaangażowanie – Ratowanie życia ludzkiego" realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju w Pleszewie sfinansowanego ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy