Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy po raz kolejny wzięło udział w Nocy Muzeów. W tym roku jednak pałac przygotował wyjątkowe wydarzenie - dedykowane dzieciom.
Jednym z pierwszych punktów programu, który przyciągnął rodziny z dziećmi, było oprowadzanie kuratorskie po nowej wystawie "Dziecko w rodzinie ziemiańskiej". Kuratorzy z pasją prezentowali unikatowe eksponaty, takie jak stare zabawki, przybory szkolne czy urocze ubranka małych mieszkańców dawnych dworów i pałaców. Dzięki temu najmłodsi mogli w przystępny sposób przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało dzieciństwo ich rówieśników przed wiekami.
Na dzieci czekało interaktywne stoisko animacyjne ODK. Studenci Ochrony Dóbr Kultury z Uniwersytetu Adama Mickiewicza przygotowali mnóstwo angażujących zajęć, które łączyły zabawę z edukacją.
Kulminacyjnym momentem wieczoru, dedykowanym najmłodszym, była "Dobranocka, czyli wspólne czytanie dla najmłodszych" o godzinie 18:00. Aktorzy Teatru Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Karol Biskup i Aleksandra Lechocińska, z niezwykłą charyzmą zaprezentowali najpiękniejsze wiersze Marii Konopnickiej, Ignacego Krasickiego i Juliana Tuwima.
Spore wrażenie na publiczności zrobił też "Koncert Pieśni 1001 Nocy". Studio Wokalno-Artystyczne Piano Song zabrało wszystkich w magiczną podróż po krainach znanych z ukochanych filmów animowanych. Były piosenki o Kubusiu Puchatku, Vaianie, Małej Syrence, Aladynie i Pocahontas.
Podczas "Nocy Muzeów" w Dobrzycy nie zapomniano też o dorosłych. Aktorzy Teatru Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu - Karol Biskup i Aleksandra Lechocińska zaprezentowali bajki i baśnie stworzone z myślą o dojrzałej publiczności. Pełne namiętności erotyki Kazimierza Przerwy-Tetmajera, frywolne limeryki Aleksandra Fredry, czy mrożące krew w żyłach baśnie braci Grimm to tylko niektóre utwory, które można było usłyszeć podczas tej części wieczoru.
Równolegle, w Panteonie, przez cały czas trwania wydarzenia można było zwiedzać nową, poruszającą wystawę planszową "Niemiecki Obóz przejściowy w Dobrzycy 1939", przypominającą o trudnych czasach II Wojny Światowej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.