Reklama

W Gizałkach powstanie miejsce stworzone dla seniorów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Klub dla seniorów z prawdziwego zdarzenia ma powstać w Gizałkach. Gmina zamierza w tym celu wyremontować obiekt przy ul. Kolejowej.

Klub Seniora ma powstać w budynku sali gimnastycznej przy ul. Kolejowej w Gizałkach. Budynek ma zostać przystosowany do potrzeb osób starszych. Jest już opracowana dokumentacja projektowa.

- Chcemy tam stworzyć Klub Senior Plus, próbujemy pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Wniosek złożyliśmy - mówi wójt, Robert Łoza. 

Przystosowanie budynku przy kolejowej wymaga sporych nakładów.

 - Musimy obniżyć sufit, właściwie go założyć. Docieplić obiekt, wymienić okna, podłogę – wylicza Robert Łoza.

Sala gimnastyczna zostanie podzielona na dwie części.  

– Za pomocą takiej modułowej przegrody, którą będziemy rozsuwać i składać w zależności od potrzeb. W jednej części będzie pomieszczenie, w którym będzie klub seniora, a w drugiej części chcemy zrobić zajęcia dla nich m.in. rehabilitację, zajęcia ze specjalistami – opowiada wójt.

Przegrodę w każdej chwili jak tłumaczy będzie można rozsunąć.

- W przypadku, gdy złożymy przegrodę uzyskamy dużą salę widowiskową, największą na terenie naszej gminy. Będzie scena i zaplecze – dodaje Łoza.

Dodatkowo w części świetlicowej, która w tej chwili znajduje się przy sali gimnastycznej, będziemy urządzać kuchnie z zapleczem oraz sanitariaty i szatnie. Na dole budynku z kolei jest pomieszczenie, w którym  stworzone zostanie biuro dla pracowników klubu seniora.

 - Natomiast na piętrze pozostawimy salkę konferencyjną, która jest w tej chwili i z kuchni, która tam jest prawdopodobnie zrobimy biuro dla strażaków z OSP. Taki mamy pomysł na to.  

Całość ma kosztować ok. 800 tysięcy złotych. Część tych kosztów gmina chce pokryć z dofinansowania.

– Prawdopodobnie resztę  będziemy musieli pokryć z własnych środków. Ile to będzie faktycznie wyjdzie,  będzie wiadomo po przetargu – mówi Robert Łoza.

Kiedy obiekt zostanie wyremontowany?

- Plan mamy, aby zrobić to do końca tego roku. Marzy mi się, aby dzień seniora, który organizujemy co roku w listopadzie zrobić właśnie już tam. Ale nie wiem ,czy zdążymy z pracami budowlanymi, tym bardziej, że rynek budowlany jest w tej chwili nieprzewidywalny - dodaje wójt. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy