reklama

Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany” w Gołuchowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany” w Gołuchowie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
9
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościZa nami 17. Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego w Gołuchowie. Kto wypadł najlepiej?
reklama

Po raz 17. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbył się Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego. Gości, zebranych w Muzeum Leśnictwa – Powozowni powitał Adam Kozyra, p.o. dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

– Krasomówczy konkurs to nie tylko szansa dla uczestników na przedstawienie nietuzinkowych i inspirujących opowieści, ale także okazja dla nas – odbiorców – na poznanie państwa wyjątkowego spojrzenia na las. Cieszę się, że w tak oryginalny sposób przekazują nam państwo wiedzę na temat budowania odpowiednich postaw wobec przyrody oraz zachęcają do częstego korzystania z uroków polskich lasów. Przygotowanie wystąpienia scenicznego wymaga wiele pracy i wysiłku. Dziękuję, że poświęcili państwo swój czas, by wziąć udział w wydarzeniu. Szczególnie dziękuję nauczycielom koordynującym pracę młodzieży. Państwa wkład w rozwój talentów jest nieoceniony – mówił Adam Kozyra, p.o. dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

reklama

I dodawał. 

– Spotykamy się w wyjątkowym – jubileuszowym – roku. Obchodzimy 100-lecie Lasów Państwowych oraz 50-lecie mecenatu Lasów Państwowych nad zabytkami i przyrodniczym dziedzictwem Gołuchowa. Dzisiejsze wydarzenie inauguruje cykl edukacyjno-kulturalnych imprez, które odbędą się w OKL-u. Warto podkreślić, że dziś przypada także Międzynarodowy Dzień Lasów. Niech dzisiejsze wydarzenie będzie naszym wspólnym świętem – świętem osób, które kochają las i wyrażają to na wiele sposobów. Znając państwa zaangażowanie, nie wątpię, że tegoroczna edycja konkursu przejdzie do historii.

Jury w składzie: przewodniczący – Adam Kozyra, p.o. dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie; prof. UAM dr hab. Barbara Sobczak, sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk; Maria Magdalena Pocgaj, wiceprezes Związku Literatów Polskich, Oddział w Poznaniu; Wojciech Siwiec, p.o. dyrektor Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych; Wiesław Krzewina, p.o. dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w  Poznaniu przyznało następujące miejsca:

reklama

– w kategorii wiekowej „młodzież szkolna do 19. roku życia”

  • I miejsce – Jagoda Gańczorz, Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych im. Stanisława Morawskiego w Brynku, gawęda ,,Antoni Watoła”,
  • II miejsce – Zuzanna Maria Barczak, Technikum Leśne w Miliczu im. prof. Władysława Jedlińskiego, gawęda ,,Ballada Grądu”,
–  w kategorii wiekowej „dorośli”

  • I miejsce – Paweł Jan Kowal, gawęda „Opowiadanie o niczym”,
  • II miejsce – Zuzanna Rakowicz, Nadleśnictwo Runowo, gawęda ,,Drzewa pamiętają”,
  • III miejsce – Anna Jarząbska, Nadleśnictwo Białowieża, gawęda „1390”.
Zwycięzcy otrzymali nagrody, statuetki i dyplomy.

reklama

 - Wydarzenie uświetnił występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Echo Wandy z Antonina oraz uczniów Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku. W Oficynie odbyło się otwarcie wystawy „Tak się zaczęło…”, poświęconej 50-leciu mecenatu Lasów Państwowych nad założeniem rezydencjalnym w Gołuchowie. Konkurs objęli patronatem honorowym Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk - informuje  Anna Błaszczyk, rzecznik prasowa OKL. 

 

reklama

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama