reklama

Ogólnopolskie Konfrontacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dobrzycy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZa nami finał tegorocznej edycji Ogólnopolskich Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej organizowanych przez Gminę Dobrzyca. Kto zdobył „Złoty Klucz Wiolinowy”?
reklama

Konfrontacje artystyczne organizowane są przez Dobrzycę już od 2007 r. Ich celem jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnością występ na profesjonalnej scenie. Wcześniej uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w warsztaty i przygotowaniach pod okiem doświadczonego zespołu.

W tym roku dzieci i młodzież próbowali przez kilka dni w dziennym domu „Senior-WIGOR” w Sośnicy. Wielki finał odbył się 11 czerwca w parku Muzeum Ziemiaństwa podczas Dni Dobrzycy. Frekwencja była wysoka, bo na scenie zaprezentowało się aż 19 artystów. Przyjechali m.in. z Łodzi, Szczecina, Katowic czy Wrocławia. Wielu z nich występowało już wcześniej przed dobrzycką publicznością. 

reklama

- Wszyscy jesteście zwycięzcami. Chciałbym wam wszystkim pogratulować cudownych występów. Dla mnie to jest uczta duchowa, dzięki której będę znowu przez klika tygodni żył w euforii. Dziękuję wam za tę energię, za to, że jesteście. Podkreślam to od waszych pierwszych występów - wcześniej nie miałem styczności z osobami, które potrafią sobie radzić w życiu tak, jak wy. Podziwiam was - mówił ze sceny Jarosław Pietrzak, burmistrz gminy Dobrzyca, który wręczał zwycięzcom oraz osobom wyróżnionym nagrody.  

Trenerami uczestników byli członkowie zespołu Monroe. Kapela towarzyszyła im też na scenie, podczas występów. 

- Dla nas największą nagrodą jesteście wy. Nie wyobrażam sobie przyszłego roku bez was wszystkich - mówiła Paula Konowrocka, wokalistka grupy, która poprowadziła cały koncert.  

reklama

Poniżej prezentujemy listę zwycięzców oraz nagrodzonych w ramach konfrontacji

Podium:

Złoty Klucz Wiolinowy: Natalia Mikołajczak („Kipling me softy”)
I miejsce: Anna Ilminowicz („Piechotą do lata”)
II miejsce: Grzegorz Pentner („Jolka, Jolka”)
III miejsce: Jarosław Trepto („Szczęśliwej drogi już czas”)

Wyróżnienia:

Sławomir Gramała
Piotr Śliwiński 
Barbara Borowicz
Przemysław Biniak
Andrzej Walczak
Oskar Wasilewski
Grażyna Śródecka
Ewa Serbiak
Marek Herbik

Zobacz, co jeszcze działo się podczas Dni Dobrzycy:

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama