reklama

OKL w Gołuchowie wyróżniony za stworzenie wartościowej publikacji dla branży turystycznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

OKL w Gołuchowie wyróżniony za stworzenie wartościowej publikacji dla branży turystycznej - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
18
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościOśrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie otrzymał wyróżnienie w 32. Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej za publikację „Gołuchów. Rezydencja magnacka w świetle źródeł” autorstwa Róży Kąsinowskiej.
reklama

Wyróżnienie dla OKL-u przyznał Wielkopolski Klub Publicystów Krajoznawczych PTTK w Poznaniu. Statuetkę oraz pamiątkowy dyplom odebrali przedstawiciele Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie – dyrektor placówki, Adam Kozyra oraz Alicja Antonowicz, kierownik Działu Edukacji OKL Gołuchów.

Książka zawiera opis dziejów dziewiętnastowiecznego założenia rezydencjonalnego w Gołuchowie, na którego terenie obecnie działa Ośrodek Kultury Leśnej.

– Monografia dokumentuje historię obiektów: Oficyny, Kasy, Dybula, Zamku, Mauzoleum, a także parku. Treść, opatrzona ciekawymi ilustracjami, ukazuje obraz Gołuchowa z czasów Izabeli i Jana Działyńskich oraz książąt Czartoryskich. Przedstawia również historię Gołuchowa do połowy XIX wieku – mówi Adam Kozyra, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

reklama

Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej jest wydarzeniem cyklicznym od lat promującym publikacje o tematyce krajoznawczej i turystycznej, przekazujące wiedzę o bogactwie i dorobku kulturowo-historycznym naszego kraju. Krajoznawstwo służy edukacji społecznej, humanizacji społeczeństwa, budzi wrażliwość i poczucie odpowiedzialności wobec środowiska przyrodniczego, uczy szacunku dla pamiątek przeszłości.

– Jesteśmy przekonani, że Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej pozwoli na wyłonienie z rynku księgarskiego najbardziej wartościowych publikacji dla branży turystycznej oraz spopularyzuje wydawnictwa promujące turystykę i krajoznawstwo w Polsce. Realizacja Przeglądu wpłynie na właściwe kształtowanie wizerunku turystycznego, a także przyczyni się do nadania należytej rangi kształceniu i wychowaniu regionalnemu oraz służyć będzie pełniejszemu poznaniu własnej kultury i dziedzictwa narodowego – podkreślają organizatorzy konkursu.

reklama

Książki krajoznawcze i turystyczne były oceniane w sześciu określonych regulaminem kategoriach. Jury brało pod uwagę walory merytoryczne i poziom edytorski nadesłanych publikacji, wydanych na terenie kraju. Przegląd pozwolił na wyłonienie najbardziej wartościowych dla branży turystycznej publikacji na rynku księgarskim. 

Wręczenie nagród odbyło się w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

 

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama