Reklama

Otwarcie nowego pawilonu dydaktyczno-szkoleniowego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 6 gru 2021 16:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z przytupem otwarto nowy pawilon dydaktyczno-szkoleniowy w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie. Uroczystość zaszczycili swą obecnością samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji z branży rolnej. Nie zabrakło szefów placówek oświatowych z rodziny rolniczej. Czas umiliła wszystkim młodzież prezentując się w patriotycznym przedstawieniu.

Otwarcie pawilonu dydaktyczno-szkoleniowego w Marszewie - inwestycja za 3 mln zł!

5 tys. 353 m sześc. kubatury, 698 m kw. powierzchni zabudowy i koszt ponad 3 mln zł – tak w liczbach można podsumować ogromną inwestycję, jak zrealizowano w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie. Uroczyste otwarcie nowego pawilonu dydaktyczno-szkoleniowego przeprowadzono dziś z udziałem licznych gości – zarówno ze szczebla samorządowego jak i rządowego. Poświęcenia budynku dokonał przybyły na uroczystość biskup - Łukasz Buzun.

Otwarcie pawilonu dydaktyczno-szkoleniowego w Marszewie. "To było nasze marzenie"

- Było to marzenie całej naszej społeczności szkolnej – nie ukrywała podczas otwarcia budynku Grażyna Borkowska, dyrektor marszewskiej placówki.

Jak dodawała nowy pawilon pozwoli uczniom na naukę w jeszcze lepszych – i naprawdę nowoczesnych warunkach. Dość zresztą wspomnieć o unikatowym – w skali całego kraju – sprzęcie, jaki posiada już dziś szkoła w Marszewie – m.in. FarmBocie, czyli robocie rolniczym, który potrafi sam uprawiać rośliny.

– To sprzęt, który poleci niedługo w przestrzeń kosmiczną, to amerykańska technologia – tłumaczą nam z dumą nauczyciele placówki.

Sprowadzony do Polski mógł zostać dzięki osobistemu zaangażowaniu prezesa Spomaszu - Tadeusza Raka.

Nowo otwarty pawilon ma być kolejnym krokiem milowym dla uczniów szkoły w Marszewie.

– Jest dostosowany do naszych aktualnych profili: jak właśnie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej czy mechanik – operator maszyn rolniczych – wyliczała podczas otwarcia Grażyna Borkowska.

Podkreślała, że szansa na budowę wspomnianych nowoczesnych warsztatów – otworzyła się dopiero w roku 2019 – gdy placówka została przejęta przez ministerstwo rolnictwa.

Dziękowała serdecznie wszystkim, którzy do wspomnianej inwestycji się przyczynili.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z DZISIEJSZEGO WYDARZENIA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy