Reklama

Reklama

Pleszew. Koronawirus. Mandaty za brak maseczki. Jak wygląda to w powiecie?

Opublikowano: pon, 12 paź 2020 18:06
Autor:

Pleszew. Koronawirus. Mandaty za brak maseczki. Jak wygląda to w powiecie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Pleszew. Koronawirus. Posypały się pierwsze mandaty za brak maseczek.


 

Od soboty w całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które będą posiadały zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, również w Wielkopolsce policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców naszego województwa. Cel jest jeden - ochrona zdrowia i życia ludzkiego -  mówi st. asp. Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP w Pleszewie.6 października br. gen. insp. Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji – poinformował, że funkcjonariusze będą bardzo rygorystycznie podchodzić do obowiązku zasłaniania ust i nosa przez obywateli.

Jak zaznaczył, w każdym przypadku policjanci będą decydować, czy wobec osób niestosujących się do obostrzeń, zastosują pouczenie, nałożą mandat, złożą wniosek o ukaranie do sądu lub do inspekcji sanitarnej o wdrożenie postępowania administracyjnego.

Policjantów można spotkać na ulicach, targowiskach, a nawet dużych galeriach handlowych. Są przede wszystkim tam, gdzie może być w jednym miejscu więcej osób. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. Z policyjnych radiowozów można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania w dobie pandemii coronawirusa. Nawet w czasie kontroli drogowej policjanci mogą sprawdzać, czy osoby jadące jednym autem powinny mieć maseczki, czy też są zwolnione z tego obowiązku, bo wspólnie mieszkają.

W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

W związku z tym przypominamy raz jeszcze o obowiązku przestrzegania dodatkowych obostrzeń, które obowiązują w całym kraju. W weekend pleszewscy policjanci wystawili 8 mandatów nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa - informuje st. asp. Monika Kołaska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (17)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +1 / -0

  Pleszewiak

  A kiedy mandaty i porządek na pl.Koscuelnym piją sikają zaczepiają przechodni i to pod samą siedziba straży miejskiej.Tyle razy pisano i nic zero efektu.Tylko parkometry i maseczki.Ribota lajcik

 • rok temu | ocena +2 / -1

  baranek show

  W PARKU CZY NA CHODNIKU W MASECZCE - POPIERDOLIŁO już do reszty ten świat.

 • rok temu | ocena +5 / -3

  Ten

  Jak się wzm coronosceptycy nie podoba, to spie.. na Białoruś. Chciałoby się rzec, : objy covid was dorwał, ale ja tejo wam nie życzę - kropka

 • rok temu | ocena +11 / -3

  Bebetka

  A jak przed "pandemia" miało się grypę i chodziło do sklepu i na spacery BEZ MASECZKI zarażając wszystkich dookoła to nikt nie widział problemu bo no wirus jak wirus. To też jest wirus jak wirus,ktory może zabić a nie musi tak jak grypa czy też inne choroby wirusowe! Jak wam ci z góry powiedzą skaczcie z mostu bo to was uratuje to skoczycie?

 • rok temu | ocena +5 / -1

  Grzegorz M.

  Dziś od rana Piotrek chodzi po rynku i prosi o 2 zł na piwo. Oczywiście bez maseczki

 • rok temu | ocena +17 / -13

  Sandman

  W niedzielę wieczorem połowa ludzi na ulicach nie miała maseczek, w tym kilkuosobowe rodziny na spacerze uśmiechnięte i zadowolone nie wiadomo z czego. Dostała by taka czwórka cwaniaczków po 500 to by im miny szybko zrzedły.

 • rok temu | ocena +4 / -2

  Udamed

  Dodałem komentarz i komentarza brak. Arogancja, cynizm, obłuda i cenzura...

 • rok temu | ocena +6 / -12

  Udamed

  Po pierwsze wobec czego ograniczono mi wolność którą mam zagwarantowaną przez konstytucję i rozporządzenie uchyla ją czyli znosi najważniejszy dokument w naszym państwie? Po drugie jak funkcjonariusz może nawet zapytać o stan zdrowia skoro to tajemnica lekarska i jest to niepodważalne. To są żarty w tym kraju... Nie noście masek idąc chodnikiem i n... Rozwiń

 • rok temu | ocena +8 / -2

  Cenzor

  Jakoś w Pleszewie działań policji nie widać A bez maski spotyka się ludzi na każdym kroku