Reklama

Pleszew. Koronawirus. Niezwykła akcja młodych ludzi! Tworzą przyłbice dla lekarzy do walki z koronawirusem

Opublikowano: śr, 1 kwi 2020 12:30
Autor:

Pleszew. Koronawirus. Niezwykła akcja młodych ludzi! Tworzą przyłbice dla lekarzy do walki z koronawirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Koronawirus. Pleszew. Powiat pleszewski. Poświęcają swój czas, swój materiał, swoje drukarki 3D. Młodzi ludzie z naszego regionu zaangażowali się w pomoc dla szpitali – Pleszewskiego Centrum Medycznego oraz lecznicy w Ostrowie Wlkp. Na drukarkach 3D tworzą specjalne przyłbice ochronne dla lekarzy.

 

- Mamy trudne czasy, będą jeszcze gorsze... Jednak coś robimy i staramy się robić! - opisuje Kamil Kaliński – młody naukowiec z powiatu pleszewskiego, który był niedawno nominowany do Pleszewianina Roku.

KORONAWIRUS. POWIAT PLESZEWSKI. POMOC DLA SZPITALA

Wraz z grupą młodych osób – uczniów i absolwentów ZST w Ostrowie Wlkp. - drukują przyłbice dla dwóch szpitali w regionie - PCM i w Ostrowie Wlkp.

- Akcję rozpoczęliśmy 23 marca, wykorzystując własne drukarki 3D. Elementy drukujemy 24h na dobę – zaznacza Kamil.

Jak jednak dodaje, sam wydruk to nie wszystko. Po wydrukowaniu opaski łączone są specjalnie dociętą sztywną folią i gumą. Dopiero wtedy przyłbica jest kompletna.

Inicjatorem całej akcji jest Dawid Panas. Zaangażowanych jest jednak o wiele więcej osób, które drukują na swoim sprzęcie: wspomniany Kamil Kaliński, Tomasz Płóciennik, Bartek Owczarz, Piotr Olejnik, Dariusz Maćkowiak, Adrian Piechota, Krystian Fras. Folię ochronną wypala Szymon Kryszczak, a montuje sprzęt Amelia Panas. Za transport przyłbic odpowiada z kolei Miłosz Pawlak.

- Całość robimy charytatywnie - wszystkie koszty są po naszej stronie – zaznaczają mlodzi ludzie.

KORONAWIRUS. PLESZEW. POMOC W WALCE Z KORONAWIRUSEM

Dlatego młodzi ludzie apelują do wszystkich chętnych – o możliwą pomoc i włączenie się do akcji.

- Jeżeli znalazła by się osoba/instytucja, która wesprze naszą akcję lub chciałaby się do niej dołączyć - jesteśmy otwarci na każdą współpracę! - komentuje Kamil.

Żeby zwiększyć produkcję przyłbic młodzi ludzie potrzebują: osób do pomocy, kolejnych urządzeń (drukarek 3D), materiałów do druku (filament) oraz specjalnej folii ochronnej.

 

UWAGA! NA STRONIE POMAGAM.PL ZORGANIZOWANO SPECJALNĄ ZBIÓRKĘ W TEJ SPRAWIE:

 

KORONAWIRUS. POWIAT PLESZEWSKI. NOWE ZAKAZY

Przypominamy jednocześnie obowiązujących od 1 kwietnia nowych zakazach:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE