Reklama

Pleszew. Poznali historię pleszewskiej flory i fauny

Opublikowano: sob, 11 maj 2019 15:00
Autor:

Pleszew. Poznali historię pleszewskiej flory i fauny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

W Książnicy Pedagogicznej przy ul. Ogrodowej w Pleszewie odbyło się spotkanie z Przemysławem Żurawlewem. Gośćmi byli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, Dziennego Domu „Senior Wigor” i mieszkańcy Pleszewa.

 

Podczas prezentacji autor książek o pleszewskiej florze i faunie zaprezentował 100 zdjęć z ostatniej swojej pozycji pt. „Przyroda parków podworskich powiatu pleszewskiego” wydanej przez Wydział Ochrony Środowiska Starosta Powiatowego w Pleszewie.

Obecny na miejscu naczelnik wydziału - Piotr Fabisz - podkreślił wartość wkładu pracy Przemysława Żurawlewa w opracowanie tej wartościowej pozycji. To już trzecia książka tego autora na temat fauny i flory powiatu pleszewskiego. - Wszystkie tytuły ukazały się nakładem wydawnictwa Starostwa Powiatowego w Pleszewie i są dostępne w naszej bibliotece - informuje Justyna Biegańska z Książnicy Pedagogicznej.

Ciekawostek podczas wykładu nie brakowało. Jak się okazuje w powiecie są 53 parki podworskie, które zajmują zaledwie 0,5 % powierzchni powiatu. To niezmiernie ciekawe miejsca, które warto odwiedzić. Na koniec - dzięki uprzejmości Piotra Fabisza - każdy z przybyłych na spotkanie otrzymał książkę z podpisem autora.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE