Reklama

Pleszew. Rocznik Pleszewski ma już 18 lat [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Pleszew. Rocznik Pleszewski ma już 18 lat [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. W Muzeum Regionalnym odbyła sie promocja kolejnego wydania Rocznika Pleszewskego.

 

Rocznik Pleszewski został wydany już po raz 18. - A to oznacza, że nasze wydawnictwo osiągnęło pełnoletność - żartował Adam Staszak, dyrektor Muzeum Regionalnego w Pleszewie.

Podczas spotkania zaprezentowano autorów tegorocznego wydania rocznika, a także tematy jakie zawiera. A jest co czytać - w środku rocznika znaleźć można zarówno ciekawe teksty historyczne jak np. historię akcji Armii Krajowej w Pleszewie, opowieść o Czerminie z czasów okupacji niemieckiej, ale także tematy z czasów współczesnych jak np. cienie i blaski pleszewskiej koszykówki, historię rewitalizacji Placu Powstańców Wielkopolskich czy opowieść o 20 latach działalności Środowiskowego Domu Samopomocy.

Spotkanie było również dobrą okazją do podsumowania obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego - podziękowano osobom i instytucjom, które angażowały się przez miniony rok w różne inicjatywy, które umapiętniały wspomniane wydarzenia.

Na koniec zebrani mogli wysłuchać ciekawego wykładu prof. dra hab. Stanisława Jankowiaka (UAM Poznań) pt. "Pleszew w czasach stalinowskich".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE