Reklama

Pleszew. Trzy dni imprez z okazji otwarcia domu kultury [PROGRAM]

Opublikowano: pt, 11 paź 2019 09:26
Autor:

Pleszew. Trzy dni imprez z okazji otwarcia domu kultury [PROGRAM] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. Na piątek - 11 października - zaplanowano oficjalne otwarcie nowego domu kultury przy ul. Kolejowej. W związku z ukończeniem inwestycji mieszkańcy mogą spodziewać się przez najbliższe trzy dni wielu atrakcji.

 

Niemal 7 mln zł kosztowała budowa nowego domu kultury przy ul. Kolejowej. Prace rozpoczęły się w minionym roku. Teraz - po 15 miesiącach - przyszedł czas na oficjalne otwarcie. 

Z tej okazji zaplanowano dla mieszkańców sporo atrakcji. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

- Zachęcamy mieszkańców do licznego udziału w zaplanowanych na ten weekend przedsięwzięciach kulturalnych w nowym domu kultury. Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny, a bogaty program adresowany jest do miłośników muz wszelakich - zachęca rzecznik pleszewskiego urzędu Anna Bogacz.

Nie zabraknie więc dobrej muzyki, teatru, tańca, filmu, a nawet... e-sportu.

PONIŻEJ PREZENTUJEMY PROGRAM NA TRZY DNI:

 

Przypomnijmy: nowa siedziba DK została utworzona w dawnej „małej parowozowni”. Budynek został gruntownie przebudowany i rozbudowany, ale z zachowaniem dawnego charakteru. Oprócz głównej sali koncertowej,  ulokowano tam salę do nauki tańca i baletu, sale muzyczne oraz inne sale warsztatowo-zajęciowe.

Swoje miejsce ma także oczywiście administracja. W sumie obiekt liczy 27 pomieszczeń (nie uwzględniając korytarzy). Na froncie zaprojektowano zieleń, a z drugiej strony – obszerny parking umożliwiający również organizację przedsięwzięć plenerowych.

Wyjątkowy charakter ma sala koncertowa wyposażonej w nowoczesne nagłośnienie, wysokiej jakości ekran projekcyjny wraz z projektorem. Uwagę zwraca również niezwykła stylistyka wnętrz – łącznie z torowiskiem pozostawionym pod szklaną podłogą.

Całość robót  kosztowała 6,9 mln złotych, z czego 4,3 mln złotych to dofinansowanie z Wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.  Reszta kwoty pochodzi z budżetu Miasta i Gminy Pleszew.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE