Reklama

Pleszew. Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Pleszew. Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku oficjalnie rozpoczął nowy rok akademicki - 2019/2020. Podczas uroczystej inauguracji w szeregi PUTW wstąpiło w sumie 10 nowych studentów.

 

Inauguracja nowego roku akademickiego Pleszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyła się murach kina „Hel”. Jak wyliczał prezes UTW, Florian Siekierski, w sumie w tym roku organizacja powiększy się o 10 nowych studentów. Podkreślał przy tym, że szeregi PUTW są cały czas otwarte.

- Zachęcam do tego, by zapraszać np. znajomych - by uczęszczali na nasze zajęcia - komentował Florian Siekierski.

Na uroczystości nie zabrakło m.in. Edwarda Kubisza, który był pierwszym prezesem PUTW czy przedstawicieli władz. Jak komentował starosta Maciej Wasielewski, najbardziej cieszy go fakt, że pleszewska instytucja jest otwarta de facto dla osób z całego powiatu.

- Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku to już marka sama w sobie. Nie jest zamknięty tylko na miasto i gminę - jest otwarty na studentów z całego powiatu co mnie najbardziej cieszy - zaznaczał Maciej Wasielewski.

Wiceburmistrz Pleszewa Izabela Świątek również chwaliła działalność seniorów. - Dekada funkcjonowania UTW w Pleszewie to bardzo duży sukces - mówiła. I jak podkreślała, niedługo to m.in. członkowie UTW staną się filarem tego, co będzie się działo w mieście pod koniec 2019.

- Wówczas zapoznamy państwa z nową strategią dla seniorów w Pleszewie. Nowa polityka senioralna będzie otwierała się na wiele potrzeb. Nad tym już pracujemy i robimy to specjalnie dla państwa - zapowiadała Izabela Świątek.

Po oficjalnym wręczeniu indeksów dla nowych studentów rozpoczął się wykład inauguracyjny, który wygłosił znany regionalista - Stanisław Małyszko. Zaprezentował zebranym historię drewnianego budownictwa sakralnego w powiecie pleszewskim.

ZOBACZ WIDEO:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE