Reklama

Pleszew. Wycinka drzew na ścieżce między ul. Sienkiewicza a Ogrodową zbulwersowała mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pleszew. Wycinka drzew na ścieżce między ul. Sienkiewicza a Ogrodową zbulwersowała mieszkańców - Zdjęcie główne

Drzewa w Pleszewie - między ul. Sienkiewicza a Ogrodową - zostały wycięte pod koniec minionego tygodnia (fot. Czytelnik - 5 lutego)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Piękne drzewa, które rosły przy ścieżce między ul. Sienkiewicza a Ogrodową zostały wycięte – zaalarmował nas pod koniec minionego tygodnia jeden z Czytelników. Sprawa zbulwersowała jednak więcej osób. – Przecież te drzewa nie wyglądały na chore! Dlaczego usuwa się zdrowe drzewa?! – denerwował się kolejny z mieszkańców. Co na to władze?

Wycinka drzew na ścieżce łączącej ul. Sienkiewicza z ul. Ogrodową zbulwersowała mieszkańców Pleszewa. W naszej redakcji rozdzwoniły się telefony, otrzymywaliśmy również maile. Ludzie nie ukrywali swojego wzburzenia, ponieważ – jak zaznaczali – wycięte drzewa wyglądały na zdrowie. 

Pleszew. Dlaczego wycięto drzewa?

- Piękne drzewa ot tak zostały nagle wycięte. Aż się serce kroiło patrząc na te obalone drewno. Przecież przy tej ścieżce często odpoczywali ludzie wracając np. z zakupów od targowiska czy sklepu. Drzewa idealnie się tu komponowały. A tu nagle – ni z tego ni z owego – zostały wycięte – denerwuje się jeden z mieszkańców.

Głosów wzburzenia było więcej.

– Nie rozumiem tej polityki – z jednej strony planowane są nasadzenia drzew tam, gdzie ludzie ich nie chcą – jak choćby plany nasadzeń na ul. Sienkiewicza, a z drugiej wycina się inne ładne drzewa – jak wcześniej na ul. Kolejowej czy teraz w okolicy skrzyżowania. To się w głowie nie mieści – mówi kolejny z mieszkańców.

Pleszew. Burmistrz: wycinka drzew była konieczna

Co na to władze miasta? Dlaczego drzewa przy ścieżce między ul. Sienkiewicza a Ogrodową zostały wycięte? Włodarz odpowiedział dziś zbiorczo na swoim profilu na FB.

- Czasami, jako burmistrz, jestem zmuszony do podjęcia bardzo bolesnych decyzji stawiając na szali bezpieczeństwo mieszkańców… - komentuje burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Przyznaje, że niedawno - na deptaku łączącym ulice Sienkiewicza z Ogrodową - zostało wyciętych 11 topoli. Dlaczego?

- Było to konieczne z uwagi na położenie trzeciej rury, przez którą będzie płynąć Ner. To niezbędne, by uchronić Pleszew przed powodziami, co ostatnio zdarza się dość często – mówi burmistrz.

Dodaje przy tym, że jego podejście do drzew – i generalnie ekologii – jest znane wszystkim mieszkańcom.

- Za co przez niektórych jestem nawet krytykowany – przypomina włodarz.

Pleszew. Wycinka. "Topole to drzewa specyficzne"

Burmistrz Pleszewa zaraz jednak przy tym dodaje:

Ale niektórych działań nie da się uniknąć. Przy każdej inwestycji robimy wszystko, by drzewa ocalić, np. na ul. Ogrodowej. Topole to drzewa specyficzne z bardzo rozrastającym się systemem korzeniowym, nie mają wysokiej wartości dendrologicznej i nie nadają się do miast. Uszkadzają obecne rury i uszkodziłyby nowe – tłumaczy wycinkę Arkadiusz Ptak.

Ścieżka między ul. Ogrodową a Sienkiewicza - stan na 8 lutego 2021 (fot. FB Arkadiusza Ptaka)

 

Pleszew. Po wycince będą nowe nasadzenia drzew

Obiecuje jednak, że po zmianach na wspomnianej ścieżce – będą nowe nasadzenia drzew.

- Po modernizacji deptak zostanie zrewitalizowany, oczywiście posadzone będą nowe, duże drzewa z odpowiednim systemem korzeniowym (jak przy ul. Targowej czy w Rynku) – komentuje Arkadiusz Ptak.

Włodarz dodaje także na koniec:

Rozumiem krytykę i ja przyjmuję. Moim zadaniem jest jednak przede wszystkim troska o bezpieczeństwo (mieszkańców - dop. red.), a ochrona przed powodzią to priorytet - kończy Arkadiusz Ptak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy