Reklama

Pleszewski Spomasz z nagrodą dla innowacyjnych firm

Opublikowano: pt, 11 sty 2019 09:00
Autor:

Pleszewski Spomasz z nagrodą dla innowacyjnych firm - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. Fabryka Maszyn Spożywczych Spomasz Pleszew S.A została laureatem Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”. Nasza firma została doceniona w kategorii „Inteligentne specjalizacje dla Wielkopolski”.

 

Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” organizowany jest od 2007 roku i dedykowany jest przedsiębiorstwom z Wielkopolski.

Tegoroczna edycja wprowadziła nowe kategorie, oparte na „inteligentnych specjalizacjach dla Wielkopolski oraz wykorzystaniu najnowszych technologii, wpisujących się w globalne trendy”.

W tym roku w gronie laureatów znalazł się pleszewski Spomasz. W kategorii „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” doceniony został za „Uniwersalny aparat próżniowy z funkcją odzysku aromatu”.

Warto zaznaczyć, że to już trzecia nagroda od marszałka dla Spomaszu we wspomnianym konkursie na przestrzeni lat. - Stale doskonalimy nasze wyroby - komentuje prezes firmy Tadeusz Rak. Jak dodaje, nagrodzone urządzenie jest w pełni zautomatyzowane, nie wymaga ręcznego sterowania. I pozwala na produkcję m.in. dżemów czy marmolad bez utraty aromatu. - Odzyskujemy go poniekąd w momencie procesu produkcji i wzmacniamy nim nasze produkty - opisuje prezes. Co ważne, to innowacyjne urządzenie pozwala na sześciokrotną oszczędność wody oraz generalnie na oszczędność energii. - Wydajność wzrasta o ok. 30 proc. - dodaje Tadeusz Rak. Wspomniane urządzenie firma prezentuje w Polsce i na świecie podczas targów. I tam również otrzymywała za nie nagrody. Warto dodać, że urządzenie powstało dzięki współpracy firmy z naukowcami - co również wiele mówi o jego innowacyjności.

Poza firmą z Pleszewa docenione zostały także firmy: Solar Networks Sp. z o.o. (za produkt o nazwie „Mobile Solar Container”) oraz firma Zylia Sp. z o.o. (za produkt ZYLIA ZM-1). W drugiej kategorii: o nazwie „H₂ Wielkopolska” zwyciężyła firma HHO-POWER inż. Damian Michalak za instalację wodorową do silników spalinowych diesla.

Jak zaznaczają władze województwa sam konkurs ma promować regionalne przedsiębiorstwa stosujące innowacyjne rozwiązania a nagroda ma stanowić wyróżnienie dla tych firm z Wielkopolski, które stworzyły nowatorskie rozwiązania - i wdrożyły je w praktyce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE