reklama

Pleszewskie Dni Ginekologiczne. Do miasta przyjeżdżają wybitni specjaliści

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pleszewskie Dni Ginekologiczne. Do miasta przyjeżdżają wybitni specjaliści - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNaukowa konferencja medyczna pod hasłem "Pleszewskie dni ginekologiczne. Uroginekologia" odbędzie się 7 października  w Pleszewskim Centrum Medycznym. Wezmą w niej udział wybitni specjaliści z tej dziedziny medycyny nie tylko z kraju, ale i z zagranicy.
reklama

Konferencja medyczna pod hasłem "Pleszewskie dni ginekologiczne. Uroginekologia" to już drugie w ostatnim czasie  sympozjum naukowe po Pleszewskich Dniach Onkologicznych, które były organizowane w Pleszewskim Centrum Medycznym.

Tym razem szpital chce przybliżyć medykom temat uroginekologii, która wciąż jest tym wstydliwym dla pacjentów działem medycyny, a który zajmuje się schorzeniami żeńskiego układu moczowo-płciowe.

- Zaprosiliśmy na konferencję naukową  kilku wybitnych specjalistów z dziedziny uroginekologii, którzy będą mieli okazję nie tylko podzielić się swoją wiedzą, ale i również wymienić doświadczeniami z innymi medykami, którzy zostali zaproszeni na sympozjum  w charakterze słuchaczy. A mowa m.in. o lekarzach z wielkopolskich szpitali.Chodzi też o to, by obie strony miały okazję  do konsultacji - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

reklama

I dodaje, że problemy kobiet z  układem moczowo-płciowym obecnie wcale nie należą do rzadkości, a wręcz przeciwnie.

- Z roku na rok takie schorzenia, jak m.in. wysiłkowe nietrzymanie moczu, nadreaktywność pęcherza moczowego,przetoki moczowo-płciowe czy zespoły bólowe w obrębie miednicy mniejszej pojawiają się coraz częściej wśród naszych pacjentek. I wiek nie jest tu wyznacznikiem, bowiem te choroby zaczynają dotykać coraz to  młodsze kobiety. Nie zawsze ma to też związek z przebytymi ciążami, czy też innymi schorzeniami współistniejącymi. Co gorsza, wiele kobiety wstydzi się tych dolegliwości i z tego powodu nie szuka pomocy u specjalistów. My chcemy ten temat pogłębić i zachęcić pacjentki do przełamania oporu, tym bardziej, że medycyna w tym zakresie tak bardzo się rozwinęła, że współczesne zabiegi są naprawdę w stanie maksymalnie poprawić komfort ich życia - podkreśla. 

reklama

Zanim jednak naukowcy zajmą się teorią - w szpitalu  odbędą się dwa zabiegi operacyjne poprzedzające konferencję.  Przeprowadzą je ginekolodzy Pleszewskiego Centrum Medycznego  z udziałem prof. KAAFM dr n. med. Pawła Szymanowskiego. Pierwszy będzie polegał na laparoskopowym usunięciu macicy, a drugim będzie  operacja nadreaktywnego pęcherza moczowego z wykorzystaniem botoksu.

Lista uczestników i tematy prelekcji: 

  •  prof. KAAFM dr n. med. Paweł Szymanowski : „Wprowadzenie w problematykę uroginekologii”
  •  prof. dr hab. n. med. Wojciech Krajewski: „Algorytmy postępowania w przypadku śródoperacyjnego uszkodzenia pęcherza moczowego i moczowodu - sugestie eksperckie”
  •  dr n. med. Michał Koszla: „Rola fizjoterapeuty w opiece okołoporodowej - wyznaczniki dobrej terapii”
  • dr n. med. Hanna Szweda: „Leczenie OAB - co jeśli nie działają leki ?”
  •  mgr Justyna Habib:  „Jak działania fizjoterapeutyczne wpływają na wyniki leczenia operacyjnego w uroginekologii? - współpraca lekarz – fizjoterapeuta”
  •  lek. Andrzej Wiśniewski: „ Zespoły bólowe miednicy mniejszej  - problem interdyscyplinarny. Współpraca lekarza i fizjoterapeuty. Część I - spojrzenie lekarza.”
  • dr n. med. Bogumiła Dampc:  „Zespoły bólowe miednicy mniejszej – problem interdyscyplinarny. Współpraca lekarza i fizjoterapeuty. Część II – spojrzenie fizjoterapeuty.”
 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama