Reklama

Podzielą Dobrzycę na osiedla?

Opublikowano:
Autor:

Podzielą Dobrzycę na osiedla? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Mieszkańców Dobrzycy czekają kolejne konsultacje społeczne. Tym razem w sprawie podziału ich miejscowości na osiedla. Premier Donald Tusk w lipcu 2013 roku podpisał rozporządzenie nadania Dobrzycy statusu miasta (weszło ono w życie 1 stycznia 2014 roku). Wkrótce potem włodarz dobrzyckiej gminy Jarosław Pietrzak oznajmił, że zamierza dokonać podziału Dobrzycy na osiedla. Kiedy to nastąpi? - Aby mogło to mieć miejsce, mieszkańcy Dobrzycy muszą się wypowiedzieć na ten temat w konsultacjach społecznych. Planuje się je przeprowadzić w miesiącu marcu bieżącego roku. Aktualnie trwają przygotowania dotyczące przeprowadzenia konsultacji społecznych - informuje Sławomira Malinowska, podinspektor ds. organizacyjnych, planowania, kultury i promocji w dobrzyckim magistracie. - Jak tylko będzie gotowy projekt podziału Dobrzycy, prześlemy państwu taką informację – dodaje.

Obecnie w skład stolicy gminy wchodzą dwa sołectwa - Dobrzyca i Dobrzyca-Nowy Świat - a panowie: Stanisław Wesoły i Ryszard Herzog pełnią w nich nadal funkcje sołtysów.

W marcu 2013 roku na terenie gminy Dobrzyca także przeprowadzano konsultacje. W ich trakcie mieszkańcy mieli możliwość wypowiedzenia, czy chcą, aby stolica ich gminy była miastem.

(mp)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE