Reklama

Polska Izba Ekologii wyróżniła nasze kotły! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Polska Izba Ekologii wyróżniła nasze kotły! [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dwie firmy z powiatu pleszewskiego zostały wyróżnione w prestiżowym konkursie „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017”. Kotły Woźniak z Wronowa (gm. Gizałki) zajęły w rankingu drugie miejsce, szóste przypadło przedsiębiorstwu Kotłospaw z Pleszewa.

 

„Carbo5” - właśnie taką nazwę nosi drugi w Polsce, a najlepszy w Wielkopolsce kocioł wyprodukowany przez firmę Kotły Woźniak z Wronowa. Z kolei kocioł pleszewskiego przedsiębiorstwa Kotłospaw, zajmujący w klasyfikacji szóstą pozycję to „Kovert25”. Oba urządzenia grzewcze zostały nie tylko wyróżnione, ale też wpisane na listę kotłów spełniających wymagania 5-tej klasy. Bo właśnie promowanie najbardziej efektywnych energetycznie i jednocześnie najmniej obciążających środowisko urządzeń wytwarzających ciepło użytkowe z paliw stałych, to główny cel konkursu „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017”.

 

– Spełnienie wymagań 5-tej klasy wg normy PN-EN 303-5:2012, stawiane kotłom na paliwa stałe, stanowi dla mikro i małych przedsiębiorstw kotlarskich duże wyzwanie. Producenci muszą podjąć szereg działań, począwszy od zaprojektowania konstrukcji, wykonania prototypu, przeprowadzenia badań wstępnych aż po certyfikację kotła w akredytowanym laboratorium – mówi Adrian Woźniak z firmy Kotły Woźniak.

Jednak i kocioł Carbo5, i Kovert25 – zostały docenione w konkursie, a producenci odebrali wyróżnienia podczas uroczystej gali Ekolaurów w kinoteatrze Rialto w Katowicach. I mogli czuć się naprawdę wyjątkowo, bo na scenę prowadził ich czerwony dywan. – Emocji nie brakowało – mówi Adrian Woźniak.

Wyróżnienia wręczyli: Czesław Śleziak – przewodniczący rady Polskiej Izby Ekologii, Grzegorz Pasieka – prezes zarządu Polskiej Izby Ekologii oraz Szymon Liszka – prezes Fundacji na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii. Organizatorami „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017” byli - Polska Izba Ekologii oraz Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii.

 

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Życia Pleszewa".

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE