Reklama

Kierowca, który uderzył w budynek mieszkalny wcześniej potrącił rowerzystę [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w nocy doszło do groźnego wypadku w miejscowości Fabianów w gminie Dobrzyca. Kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w budynek mieszkalny. Są nowe ustalenia w tej sprawie.

Do groźnego zdarzenia doszło dziś w nocy w Fabianowie. 

Kilka minut po 23.00 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Pleszewie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu w miejscowości Fabianów, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w budynek mieszkalny - informuje kpt. Paweł Mimier z KP PSP w Pleszewie. 

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG KP PSP w Pleszewie oraz dwa zastępy OSP Dobrzyca. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że w wyniku uderzenia uszkodzeniu uległa ściana szczytowa budynku - relacjonuje Paweł Mimier. 

Wypadek w Fabianowie 

Kierujący pojazdem w chwili przybycia strażaków na miejsce o własnych siłach opuścił pojazd. Osobie tej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do momentu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Osoba ta nie wymagała transportu do szpitala.

Na miejsce wezwano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który po dokonaniu oględzin wydał decyzję o zakazie użytkowania tego budynku - dodaje Paweł Mimier. 

Mieszkańcy uszkodzonego budynku zostali przewiezieni do lokalu zastępczego. 

- Gmina zapewniła lokal zastępczy - potwierdza nam Jarosław Pietrzak, burmistrz Dobrzycy. 

Ustalane są okoliczności zdarzenia. Jak doszło do wypadku? Dlaczego kierowca stracił panowanie nad autem? Czekamy na policyjny komunikat w tej sprawie. 

[AKTUALIZACJA]

Mamy już ustalenia policji w sprawie. Okazuje się, że kierowca auta wcześniej potrącił rowerzystę.

- O godz. 23.00 w Fabianowie na ul. Lutyńskiej, 18-letni kierowca peugeota, mieszkaniec gm. Dobrzyca, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wjechał w ogrodzenie posesji, a następnie w budynek mieszkalny. Z ustaleń policjantów wynika, że 18-latek, chwilę wcześniej w m. Sośnica, wyprzedzał rowerzystę, którego uderzył prawym lusterkiem. W wyniku tego, mężczyzna, kierujący rowerem, wywrócił się. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała - mówi Monika Kołaska, rzecznik prasowy pleszewskiej policji.

Jak sie okazuje, kierowca miał przy sobie woreczki z zawartością środków narkotycznych. Pobrano mu krew do badań.

W jego aucie policjanci znaleźli dwa woreczki strunowe z zawartością środków narkotycznych. Od mężczyzny pobrano krew do badań, policjanci zatrzymali prawo jazdy. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie, mające na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia. 18-latek, za swoje czyny odpowie przed sądem - zaznacza rzecznik policji.

Zbiórka dla poszkodowanych 

Lokalna społeczność organizuje zbiórkę na rzecz poszkodowanej w wypadku rodziny. 

 Informuję, że ruszamy ze zbiórką na materiały budowlane i jeśli będzie potrzeba na wyposażenie zniszczonego wnętrza. Sytuacja jest rozwojowa i na teraz nie wiadomo jak zadecyduje nadzór budowlany. Na chwilę obecną dom jest wyłączony z użytku. Wpłaty gotówkowe można dokonywać u mnie osobiście.  Zrzutkę internetową lub subkonto do wpłat utworzymy jak spłyną informacje od rodziny mieszkającej w tym domu - poinformował dzis sołtys Fabianowa, Maciej Przybyłek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy