W sobotę, 14 marca, punktualnie o godzinie 14:36, syrena w Dobrzycy wezwała ratowników do akcji. Zgłoszenie dotyczyło powalonego drzewa, które zablokowało przejazd w miejscowości Lutynia.
Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp GBA-Rt z OSP Dobrzyca. Strażacy, przy użyciu specjalistycznego sprzętu, sprawnie pocięli tarasujący drogę konar i uprzątnęli jezdnię, przywracając pełną przejezdność traktu gminnego.
Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, a interwencja przebiegła sprawnie i bez komplikacji. Było to już 22. zdarzenie, przy którym interweniowali druhowie z Dobrzycy od początku 2026 roku.
Komentarze (0)