Reklama

Powiat pleszewski. Podnosi się stan wód. W Pleszewie musieli interweniować strażacy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powiat pleszewski. Podnosi się stan wód. W Pleszewie musieli interweniować strażacy - Zdjęcie główne

IMGW wydało dziś ostrzeżenie odnośnie podnoszenia się poziomu wód na Zlewni Prosny. W Pleszewie - na rzece Ner, która jest dopływem Prosny - usuwano dziś zanieczyszczenia w kanale, gdzie Ner wpływa do rur

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia w związku ze wzrostem stanu wód na zlewni Prosny. W Pleszewie strażacy musieli oczyścić wlot Neru do rur przy ulicy Lipowej.

Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW - wydało dziś ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia - w związku z możliwym lokalnym przekroczeniem stanów ostrzegawczych Zlewni Prosny.

Intensywne opady w powiecie pleszewskim. IMGW ostrzega

W wyniku występowania intensywnych opadów deszczu, w zlewni Prosny występować będą wzrosty stanów wody do strefy stanów wysokich - informuje IMGW

Intensywne opady deszczu. W Pleszewie interweniowali strażacy

Intensywne opady spowodowały m.in. kłopoty w rejonie ul. Lipowej w Pleszewie, gdzie znajduje się wlot rzeki Ner do rur. Woda spowodowała, że gałęzie i inne przedmioty zatkały kanał na ul. Lipowej - musieli interweniować strażacy.

Przypomnijmy: intensywne opady deszczu już wielokrotnie doprowadzały m.in. do podtopień działek w tym rejonie Pleszewa. Ostatnio pisaliśmy o tym w październiku 2020 roku:

Warto także zaznaczyć, że obecnie w mieście trwają intensywne prace przy ostatnim etapie rozdzielenia kanalizacji sanitarnej i deszczowej - chodzi o „włożenie” trzeciej rury do rzeki Ner – na odcinku pomiędzy ul. Sienkiewicza a Ogrodową.

Jak zaznaczają władze miasta, wspomniana inwestycja pozwoli na odprowadzenie wód deszczowych z centrum Pleszewa - a to z kolei pozwoli zminimalizować zalewanie ulic.

- Dzięki trzeciej rurze, którą popłynie Ner, rzeka będzie miała większą przepustowość, a ulice nie będą zalewane – mówi wprost burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy