Reklama

Powstała strefa inwestycyjna. Kiedy zjawi się inwestor?

Opublikowano:
Autor:

Powstała strefa inwestycyjna. Kiedy zjawi się inwestor?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dwa i pół roku trwały starania samorządu miejskiego o włączenie 5,3 ha gruntów do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INWEST PARK. Dzisiaj Rada Ministrów podjęła decyzję w tej sprawie.

Z dobrą informacją do Pleszewa przyjechali dzisiaj Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, wicewojewoda Marlena Maląg oraz Krzysztof Drynda, wiceprezes spółki INWEST PARK. Odpowiadali oni m.in. na pytania dotyczące szans Pleszewa na pozyskanie inwestorów.

Podstrefa w Pleszewie jest 52. z kolei włączoną do wałbrzyskiej strefy  Zdaniem jej wiceprezesa, tereny spółki - w sumie około 3,5 tys. ha - zostały uznane za najlepsze w Europie. To m.in. na jej gruntach powstała niedawno fabryka Volkswagena pod Wrześnią. 

Pleszewska podstrefa może być w przyszłości powiększona z 5,3 ha do 11,5 ha. W 2017 roku w budżecie miasta zaplanowano 4,8 mln zł na wykonanie dróg dojazdowych i pełne uzbrojenie terenu. Włączone do strefy grunty znajdują się w okolicach ul. Wschodniej, 250 metrów do drogi krajowej nr 12.

Więcej na ten temat w "Życiu Pleszewa".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE