Reklama

Prosto z DK 11/15: Korki, korki, korki… Obłęd!

Opublikowano:
Autor:

Prosto z DK 11/15: Korki, korki, korki… Obłęd!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Droga krajowa nr 11/15. DK 11/15. Remont na DK 11. Utrudnienia na drodze krajowej w kierunku Poznania

[AKTUALIZACJA, piątek 14:00]

Przed nami piątkowy szczyt komunikacyjny. Tymczasem już teraz sytuacja na drodze krajowej 11/15 nie jest godna pozazdroszczenia.

- Jedziemy od Klęki i w tej chwili korek sięga początku obwodnicy Jarocina – informuje jedna z czytelniczek. Na dowód pokazuje zdjęcie aktualnej sytuacji.

[15:34]

- Taki krajobraz przez Witaszyce. 52 tiry na odcinku 3 km – komentuje z kolei pani Agnieszka i pokazuje zdjęcie. Widać ewidentnie, że w korku, na remontowanym odcinku, zostali tylko kierowcy dużych pojazdów, które nie mogą korzystać z lokalnych alternatyw.

- Super, że jest obwodnica Jarocina, tylko ona nie rozwiązuje problemu ogromnego ruchu. Powinna w błyskawicznym tempie powstać według pierwotnego planu i wychodzić za Kotlinem – dodaje mieszkanka.

Prosto z drogi krajowej nr 11 pisze do nas pani Justyna. „Droga zakorkowana od CPN-u w Nowym Mieście aż do Klęki do świateł. Nie wiem, jak dalej, ale obłęd. Musimy uzbroić się w cierpliwość” - informuje nasza czytelniczka.

 

 

Problemy na tym odcinku są od kilku tygodni, bo od tego czasu drogowcy remontują fragment między Wolicą Pustą (zjazd z obwodnicy Jarocina), a Nowym Miastem [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Kierowcom nie pozostaje nic innego, jak rzeczywiście uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście auta osobowe mogą szukać alternatyw.

 

Jadąc w kierunku Jarocina w Klęce skręcamy na Żerków, a następnie na Radliniec. Tam można wjechać na węźle Mieszków na DK 11, lub zjechać na stary odcinek krajówki.

Osoby, które chcą jechać dalej na Kalisz powinny na węźle Jarocin wybrać drogę na Wolę Książęcą, a następnie do Witaszyc. Pozwoli to na objazd korkujących się odcinków.

 

W Nowym Mieście, tuż za mostem, można też skręcić w prawo, a następnie przez Chociczę, Boguszyn, Kolniczki i Panienkę dojechać do DK 12.

 

 

Pocieszające jest to, że jak informuje GDDKiA utrudnienia na obu odcinkach mają się zakończyć jeszcze w tym tygodniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE