Reklama

Przedszkolaki rozpoczynają pływanie

Opublikowano:
Autor:

Przedszkolaki rozpoczynają pływanie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rusza Akademia Wodnego Przedszkolaka. Na naukę pływania najmłodszych mieszkańców gminy Pleszew można zapisać 17 marca na spotkaniu informacyjnym. Akademia Wodnego Przedszkolaka to program zajęć pływania dla kilkulatków. Na ten cel pleszewski samorząd przeznaczył 3 tys. zł w ramach pożytku publicznego. W wyniku konkursu na realizację zadania pod nazwą „Propagowanie aktywnego, zdrowego stylu życia przedszkolaków poprzez naukę pływania i przebywania w środowisku wodnym – Akademia Wodnego Przedszkolaka” zajęcia poprowadzi Stowarzyszenie UKS TRÓJKA.

Zapisy dzieci odbędą się na spotkaniu organizacyjnym 17 marca o godz. 17.00 w Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie. Pierwsze zajęcia na basenie ruszają 22 marca i będą się one odbywać co sobotę w godz. od 9.30 do 11.30. Nad każdą 10-osobową grupą czuwać będzie dwóch wykwalifikowanych instruktorów oraz ratownicy.

- Chcemy uczyć dzieci pływać od najmłodszych lat, bo jak wiemy, po działającej w aquaparku sekcji pływackiej, nasi młodzi mieszkańcy mają potencjał i talent. Poza tym pływanie to doskonała umiejętność, która owocuje w przyszłości prowadzeniem zdrowego stylu życia – twierdzi burmistrz Marian Adamek.

Zajęcia w ramach Akademii Wodnego Przedszkolaka realizowane będą do końca czerwca tego roku.

(nap)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE