Reklama

Z Ukrainy przyjedzie do nas polska młodzież

Opublikowano:
Autor:

Z Ukrainy przyjedzie do nas polska młodzież - Zdjęcie główne

Dzięki staraniom Andrzeja Ziętka, prezesa Stowarzyszenia Na Rzecz Wsi Mamoty, polonia Wschodu - a konkretniej polska młodzież mieszkająca na co dzień w miejscowości Husiatyn - przyjedzie na dwa tygodnie do Polski.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Udało się! Dzięki staraniom Andrzeja Ziętka, prezesa Stowarzyszenia Na Rzecz Wsi Mamoty, polonia Wschodu - a konkretniej polska młodzież mieszkająca na co dzień w miejscowości Husiatyn w Ukrainie - przyjedzie na dwa tygodnie do Polski.

Przypomnijmy: inicjatywa związana z przybyciem do nas młodzieży z Ukrainy zrodziła się dzięki Stowarzyszeniu Na Rzecz Wsi Mamoty - jeszcze przed rosyjską agresją i wybuchem wojny.

Andrzej Ziętek, prezes stowarzyszenia i sołtys wsi Mamoty od wielu lat jest w stałym kontakcie z Polonią Wschodu - ma kontakty zarówno z naszymi rodakami na Ukrainie jak i w Rosji. Jest wielkim orędownikim pomocy Polakom, którzy żyją na Wschodzie.

- Solidaryzujemy się z Ukrainą. Od lat staramy się budować mosty pomiędzy narodami, obecna sytuacja wydaje się po prostu jakimś koszmarem - mówił w momencie wybuchu wojny wprost "Życiu Pleszewa" Andrzej Ziętek.

Jak dodawał, już wcześniej miał w planach zaprosić do nas m.in. młodzież ze szkoły z miejscowości Husiatyn (Gusyacin) w obwodzie tarnopolskim w Ukrainie. Chciał, by dzieci i młodzież mogły spędzić u nas czas podczas wakacji.

Wybuch wojny postawił te plany pod znakiem zapytania.

- Chcieliśmy pomóc choćby grupie tamtych uczniów. Rozmowy trwają, trudno jednak powiedzieć jak to się wszystko potoczy z powodu tego konfliktu zbrojnego - mówił kilka miesięcy temu "Życiu Pleszewa" Andrzej Ziętek.

Ostatecznie, jak się dowiedzieliśmy - udało się!

Do powiatu pleszewskiego przyjedzie polska młodzież z Ukrainy

- Już w najbliższą niedzielę przyjedzie do nas grupa 20 uczniów i 2 opiekunów ze szkoły polskiej w miejscowości Husiatyn. Będą u nas na wakacjach przez około dwa tygodnie. Przez ten czas nocować będą w Zawidowicach, w planie są jednak codziennie różne atrakcje dla nich - wyjazdy, m.in. do Gołuchowa, Dobrzycy czy Kalisza - opowiada dziś Andrzej Ziętek.

Przyjazd do nas możliwy jest dzięki pozyskaniu przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wsi Mamoty dofinansowania od rządu - projekt naszego stowarzyszenia, dzięki staraniom sołtysa wsi, uzyskał akceptację Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą.

- Cieszy mnie to, że dzieci i młodzież będą mogły u nas odpocząć, zapomnieć choć na chwilę o koszmarze wojny w Ukrainie - opowiada nam prezes mamockiego stowarzyszenia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy