Ambitne plany związane z rozwojem Pokazowej Zagrody Zwierząt ma nowa szefowa Ośrodka Kultury Leśnej.
- Chcemy promować Gołuchów, zachowując tożsamość leśną. Mamy podpisanych kilka porozumień z różnymi jednostkami. Będzie do nas przyjeżdżać wielu leśników - opowiada szefowa OKL-u, Ewa Jedlikowska.
I zapowiada, że jeszcze w tym roku rozpocznie się - duża inwestycja obejmująca rozbudowę żubrowiska.
- Będziemy grodzić w tym roku, a w następnym będziemy rozbudowywać. Będzie nowa infrastruktura z salami dydaktycznymi, przygotowuję dokumentację pod kątem stworzenia takiego centrum introdukcji żubrów. To spowoduje, że Gołuchów będzie miał podniesioną rangę. Będą się tutaj spotykali naukowcy z całego kraju i nie tylko - zdradza Ewa Jedlikowska.
W Pokazowej Zagrodzie Zwierząt w Gołuchowie w ostanim czasie przyszły na świat dwa młode żubry. Byczek jest synem Pogaja i Podusty, krówka córką Pogaja i Poinsecji II. W sumie w ciągu 45 lat w gołuchowskiej zagrodzie urodziło się 106 młodych żubrów. Do nadawania imion zapraszani są miłośnicy tych niezwykłych zwierząt. Nie inaczej będzie tym razem.
Pierwsze żubry przyjechały do Gołuchowa w kwietniu 1977 roku. Chodziło o odbudowanie populacji tego gatunku w Polsce ale też o promocję Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.
Początek stadu dał, ważący ponad tonę, byk Plantor ze Smardzewic i trzy żubrzyce – Polana i Ponta z Pszczyny oraz Polina z Białowieży.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.