Schola powstała dokładnie w listopadzie 2009 roku, jednak cały rok 2024 jest dla niej rokiem jubileuszowym. Z kolei tradycja koncertów uwielbienia w Boże Ciało sięga roku 2017, kiedy to odbył się pierwszy z koncertów jeszcze pod starą nazwą „Przystanek Jezus”.
- Tegorocznym współorganizatorem naszego koncertu jest ks. Dariusz Brylak – proboszcz farskiej prafii, dzięki któremu koncert dostał powiewu świeżości, a wszyscy artyści dodatkowej energii do działania – opowiadają członkowie formacji.
Podczas koncertu zabrzmią tradycyjne pieśni kościelne jak „Kto się w opiekę”, ale także utwory z repertuaru takich zespołów religijnych jak TGD czy New Life’m. Nie zabraknie też autorskich utworów scholi i zespołu jak „Dla Serca Jezusowego” czy „Pomiędzy nami idziesz Panie”. Pojawi się również akcent lednicki. Na koncercie jubileuszowym na scenie stanie łącznie 43 artystów. Do grona zespołu dołączyły nowe instrumenty, ale jakie? Tego dowiecie się obserwując social media scholi i zespołu oraz przychodząc na koncert. Na scenie też nie zabraknie najmłodszych, czyli „Scholi Lenartowickiej Junior”.
- W tym roku koncert oprócz wymiaru duchowego, będzie miał również nieco bardziej komercyjny charakter mający na celu integrację naszych słuchaczy. Już teraz zachęcamy do korzystania z atrakcji dla dzieci jak dmuchane zamki i wata cukrowa oraz małego poczęstunku, który będzie czekał na wszystkich słuchaczy. Podczas koncertu będzie można także wesprzeć działalność scholi i zespołu dobrowolną ofiarą – podkreślają przedstawiciele scholi.
Być może nie wiecie, ale do tej pory dzięki ofiarności słuchaczy schola i zespół zakupili sprzęt za prawie 15 000 zł.
Schola Lenartowicka od 15 lat na scenie
Schola powstała w listopadzie 2009 roku po przyjściu do lenartowickiej parafii nowego proboszcza ks. Józefa Wachowiaka. Początkowo jej działalność ograniczała się to uświetniania uroczystości parafialnych – odpustu, I komunii świętej, świąt Bożego Narodzenia. Z czasem tradycją stały się organizowane w drugi dzień świąt koncerty kolęd. Z biegiem lat do scholi dołączali także instrumantaliści – gitarzyści, osoby grające na skrzypcach.W 2014 roku z inicjatywy członków scholi odbył się pierwszy koncertu uwielbienia „Przystanek Jezus”, który został zagrany na naczepie tira na terenie przy kościele w Lenartowicach. Koncert ten cieszył się na tyle dużym zainteresowaniem, że w 2015 roku odbyła się jego kolejna edycja. W roku 2016 koncert nabrał jeszcze mocniejszego brzmienia dzięki świeżo powstałemu zespołu, który z czasem stał się znany jako „Sound of Heave”. Od tego czasu schola oraz zespół działają nierozłącznie. Rok później w odpowiedzi na propozycję ówczesnego wiceburmistrza - Arkadiusza Ptaka schola i zespół zagrały koncert „Przystanek Jezus” na pleszewskim rynku w Boże Ciało, co szybko stało się tradycją naszego miasta.
Oprócz koncertów uwielbienia schola i zespół co roku grają dla swojej publiczności koncerty kolęd. Odbyły się również dwa koncerty pod hasłem „Radość Zmartwychwstania” w okresie świąt wielkanocnych. Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II powstał koncert „Totus Tuus. Cały Twój”, który po raz pierwszy schola i zespół zagrali we współpracy z Telewizją Wielkopolska w Zdunach w październiku 2020 roku. Później koncert zabrzmiał jeszcze dwukrotnie w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie oraz w Sanktuarium Maryjnym w Tursku.
Schola i zespół co roku kolęduje także w pleszewskim Domu Dziecka oraz zaprasza podopiecznych do wystąpienia na koncertach kolęd.
- Jednym z ważniejszych osiągnięć scholi jest dwukrotna współpraca z TVP3 – koncert podczas Orszaku Trzech Króli w Pleszewie oraz jako główni wykonawcy podczas koncertu „Kolęd Pełni” w Kaliszu – wyliczają członkowie.
Ponadto są oni laureatami Hosanna Festival w Siedlcach, gdzie zajęli II miejsce. Jednak schola i zespół to nie tylko koncerty – to przede wszystkim przyjaźnie, spotkania i pomysł na miłe spędzenie czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, z którymi wspólnie można cieszyć się muzyką.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.