Reklama

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Dobrzycy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mowa nienawiści, nękanie, problemy rodzinne, przemoc psychiczna i jej skutki dla ludzkiej psychiki, a także najczęstsze przestępstwa popełniane przez dzieci i młodzież – te i inne tematy omawiała sędzia Anna Maria Wesołowska podczas wizyty w Dobrzycy.

Anna Maria Wesołowska to  sędzia w stanie spoczynku, osobowość telewizyjna znana z programu telewizyjnego „Sędzia Anna Maria Wesołowska” , autorka wielu publikacji m.in. „Bezpieczeństwo młodzieży. Poradnik prawny”. Od wielu lat pracuje w obszarze szeroko rozumianej edukacji prawnej społeczeństwa, w zakresie mediacji rodzinnych oraz przeciwdziałania przemocy.

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Dobrzycy 

Podczas wizyty w Dobrzycy spotkała się najpierw z młodzieżą szkolną ze wszystkich szkół z terenu gminy Dobrzyca, następnie z przedszkolakami potem nauczycielami , rodzicami , seniorami a na końcu z samorządowcami, członkami Zespołu Interdyscyplinarnego, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przedstawicielami policji i sądownictwa. 

Tematem odbytych konferencji i szkoleń była „ Profilaktyka i jej najnowsze formy w świetle współczesnych zagrożeń społecznych takich jak: internet, narkotyki, alkohol, dopalacze i wczesna inicjacja seksualna.” 

Sędzia poruszała m.in. tematy dotyczące zagrożeń współczesnego świata i ich wpływu na życie młodego człowieka. Przedstawiła konsekwencje prawne jakimi mogą skutkować takie zachowania jak chodzenie na wagary, stosowanie przemocy rówieśniczej i inne zachowania świadczące o demoralizacji osoby nieletniej. Sędzia też uwrażliwiała na konieczność reagowania na krzywdę słabszych.

Anna Maria Wesołowska w Dobrzycy o społeczeństwie obywatelskim 

Na spotkaniu z samorządowcami  z kolei mówiła o tym jak dużą rolę odgrywa współpraca służb pomocowych w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz w przeciwdziałaniu nowym zagrożeniom . Wskazywała na bardzo ważną rolę rodziny i społeczności w budowaniu społeczeństwa bezpiecznego, obywatelskiego, świadomego, odpowiedzialnego.

W celu podniesienia świadomości społecznej Anna Maria Wesołowska wskazywała na ogromną i priorytetową rolę edukacji prawnej i profilaktyki. Zachęcała do organizowania lekcji wychowawczych z młodzieżą w sądach czy symulacji rozpraw sądowych, a także do wprowadzania w placówkach oświatowych edukacji prawnej i tworzenia tzw. „Kącików prawnych”. 

Po każdym wykładzie była możliwość otrzymania autografu i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. 

Organizatorem spotkania był Burmistrz Gminy Dobrzyca Jarosław Pietrzak i Pełnomocnik do spraw profilaktyki Lidia Idziorek, współorganizatorem Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrzycy. Wydarzenie powstało w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy