Reklama

Sprzątanie po wichurze trwa. Strażacy pracowali do późnych godzin [ZDJĘCIA I FILM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do późnych godzin trwało wczoraj sprzątanie po wichurze w Dobrzycy i Sośnicy.

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego skontrolował do wczoraj 18 lutego ponad 40 budynków w gminie Dobrzyca.

Pięć z nich - wymagało niestety wyłączenia z użytkowania.

Dobrzyca. Straty po nawałnicy 

Trwa szacowanie strat i zniszczeń w wyniku orkanu Dudley, jaki przeszedł przez powiat pleszewski.

Największe straty - jak opisywaliśmy od wczoraj na bieżąco odnotowano w gminie Dobrzyca - w samej Dobrzycy oraz w Sośnicy.W terenie cały czas pracują też komisje powołane przez burmistrza. Do gminy wpłynęło ok. 90 wniosków odnośnie pomocy po zniszczeniach. 

Dobrzyca. Trwa sprzątanie po wichurze

Na miejscu do późna pracowali strażacy i zabezpieczali dachy. Utrudniał to bardzo silny wiatr. Dziś również panują od rana trudne warunki. 

Strażacy zabezpieczają ostatnie na dziś dwa dachy a ekipa elektryków buduje nową sieć elektryczną na ul. Krótkiej. Jeszcze dziś spróbują przywrócić zasilanie - informował wieczorem starosta Maciej Wasielewski. 

Strażacy rozpoczęli wczoraj prace o godz. 06⁴¹, zakończyli o 23⁴⁵.
 
Działania polegały na usuwaniu zagrażających elementów budynków, drzew i innych przedmiotów, zabezpieczaliśmy kilka kolejnych dachów, cały czasz pomagaliśmy i koordynowaliśmy sprzątanie posesji oraz ulic. Na ten moment musimy bardzo bardzo bardzo mocno podziękować jednostce Ochotnicza Straż Pożarna Koźmin Wielkopolski która zmobilizowała się i przyjechała nam pomóc przedewszystkim w zabezpieczeniu dachów. Wasza pomoc była nieoceniona i mega profesjonalna, jesteście wielcy.Dziękujemy również jednostce OSP Galew za wielki ogrom pracy przy pracach porządkowych - napisali strażacy z OSP Dobrzyca. 
W prace porządkowe, sprzątanie i pomoc anagażują się od dwóch dni także sąsiedzi, mieszkańcy sąsiednich miejscowości, a także całkiem obcy ludzie. Przekazują sprzęt, materiały budowlane, nawet oferują pomoc przy opiece dla dzieci. 
 
Tutaj od wczoraj jest mnóstwo ludzi. Ktoś przyniósł jedzenie, ktoś inny ciepłą herbatę, ktoś inny podjechał ciągniem, żeby uprzątnąć śmieci i gruz. Dziękuje. Ta pomoc jest nieoceniona, dziękuje strażakom ale też sąsiadom , którzy wzięli wolne w pracy i cały dzień nam pomagali - mówi jeden z poszkodowanych mężczyzn. 
 
 
NA FILMIE USUWANIE SKUTKÓW WICHURY W SOŚNICY 
 

Dobrzyca. Pomoc dla potrzebujących 

Uwaga - jak alarmowaliśmy- nie brakuje oszustów żerujących na krzywdzie poszkodowanych.

Burmistrz gminy Dobrzyca poinformował  o oficjalnej zbiórce w gminie Dobrzyca:

Środki finansowe należy wpłacać na specjalnie wydzielone subkonto: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca, ul. Koźmińska 10, 63-330 Dobrzyca

konto BS Dobrzyca: 94 8409 0001 2001 0000 1948 0005

 Została uruchomiona również pomoc psychologiczna dla poszkodowanych. 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy