Reklama

Sprzeciw sędziów. Przerwy w rozprawach

Opublikowano: śr, 19 kwi 2017 14:20
Autor:

Sprzeciw sędziów. Przerwy w rozprawach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Nie chcą upolitycznienia sądów. Pleszew. Przerwy w rozprawach. 

Sędziowie nie zgadzają się z planowanymi przez rząd zmianami w wymiarze sprawiedliwości. Obecna Krajowa Rada Sądownictwa ma być zlikwidowana. Nową wybierze nie kto inny, jak politycy. W czwartek w większości sądów w kraju w południe na pół godziny zostaną przerwane rozprawy. To wyraz sprzeciwu sędziów.

Przerwy w obradach to odpowiedź na apel, jaki w marcu do wszystkich sędziów w Polsce wystosowało ogólnokrajowe zgromadzenie sędziów okręgów i apelacji.

Sędziowie nie mają prawa to strajku. – Mówienie, że to strajk, jest więc mylne – mówi sędzia Ewa Głowacka-Andler, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu. – W trakcie przerwy jest zwołane zebranie sędziów. Wszystko po to, aby pokazać naszą jedność – dodaje. Jednocześnie wyjaśnia, że do ogólnopolskiej akcji przyłączy się „okręgówka” z Kalisza oraz sądy rejonowe z naszego terenu, również w Pleszewie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (18)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  jackowski

  Sądy i tak były upolitycznione, jak wszystkie państwowe instytucje. A dla szarego obywatela w sprawie przeciwko innemu obywatelowi albo firmie nie ma to znaczenia, ważne jest tylko żeby sędzia nie był kupiony przez prawnika strony przeciwnej. Aktualna reforma nic w tym zakresie nie zmienia https://komentarz.net.pl/2018/04/23/co-z-prawdziwa-reforma-sadownictwa/ trzeba wprowadzić model amerykański.

 • 4 lata temu | ocena +3 / -0

  to ja przydupas 1 klasy

  piciu piciu - ty to jestes ten co to spiewa ...łubu dubu .. niech nam zyje preses naszego sądu - klubu .... nieeeechhhh zyje nammmm

 • 4 lata temu | ocena +8 / -0

  Realista

  Piciu jedynym efektem tej reformy było to,że wielu przestępców uniknęło kary przeciągając swoje procesy często działając w zmowie z sędziami i prokuratorami dlatego,że skracała ona okres przedawnienia. Sądy będą upolitycznione? Na zjazdach sędziów kto siedzi w pierwszych rzędach? Działacze PO,PSL,Nowoczesnej, KODu. Ten system jest tak zgniły ,że należy to wszystko rozwalić przeprowadzić lustrację tego środowiska i zbudować cały wymiar sprawiedliwości od podstaw. Ja tych ludzi osobiście rozumiem przez 25 lat zbudowali sobie system , w którym mają zapewnioną pełną bezkarność i brak jakiejkolwiek kontroli (np: unikania płaceni alimentów jak to robi rzecznik prasowy KRS). Obrońcom obecnego sytemu sądownictwa polecam przeczytanie Monteskiusza całego i do końca nie tylko wybranych fragmentów on już na przełomie XVII i XVIII w. przewidział to z czym mamy do czynienia w Polsce co się stanie gdy władza sądownicza zostanie pozbawiona jakiejkolwiek kontroli zewnętrznej.

 • 4 lata temu | ocena +6 / -0

  Axel

  Strajk kasty sędziowskiej jest temat ogólnopolskim więc dlaczego występuje w medium lokalny ? Wy redaktory to taka sama kasta jak sędziowie i inne im podobne kasty zawodowe.

 • 4 lata temu | ocena +8 / -0

  Czytelnik

  Niestety ale w Polsce sędziom niezawisłość pomyliła się z chamstwem i arogancją. To nie sztuka klepać wyroki przeciw bezdomnym,bezrobotnym, emerytom,rencistom,samotnym matkom,dzieciom,osobom niepełnosprawny fizycznie i intelektualnie bo trzeba statystyki wyrobić. W Polsce sądy już dawno nie tylko zostały upolitycznione ale i sprywatyzowane a sędziowie w Polsce są wszechmogący. Wreszcie ktoś ma odwagę ruszyć to towarzystwo.

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  Leon

  Brawo sedzie, ciekawe czy piłkarscy też się domaczają

 • 4 lata temu | ocena +5 / -7

  Anioł

  PiS to skończone bandyctwo... ale już się całe szczęście to kończy

 • 4 lata temu | ocena +13 / -7

  BRAWO PIS

  PRZY SZACUNKU DLA NIELICZNYCH SĘDZIÓW --CZAS TE POSTSTALINOWSKIE KLANY, UKŁADY , NADZWYCZAJNE KASTY -- W KOŃCU ZLIKWIDOWAĆ .. BRAWO ZIOBRO !!!

 • 4 lata temu | ocena +15 / -4

  Obywatel

  Sędziowie w Polsce mogą dużo, bardzo dużo, np legalnie kraść