Stacjonarny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (SPSZOK) znajduje się na terenie Przedsiębiorstwa Komunalnego przy ulicy Polnej 71 w Pleszewie. Dostępny jest dla mieszkańców od poniedziałku do piątku od 6.00 do 22.00 i dodatkowo w soboty od 6.00 do 15.00.
Kontrole na SPSZOK w Pleszewie
Osobom przywożącym na SPSZOK w Pleszewie odpady przyjrzeli się ostatnio strażnicy miejscy. Przez ostatni miesiąc legitymowali tych, którzy przyjeżdżali do punktu. Udało im się udaremnić kilkanaście nielegalnych wywozów.
- Odpady przywoziły osoby niebędące mieszkańcami MiG Pleszew. Zdarzały się także przypadki, że osoba przywożąca odpady była z innej gminy, ale miała "pozwolenie" naszego mieszkańca na oddanie odpadów. "Wyłapaliśmy" też kilka osób, które nie miały złożonej deklaracji śmieciowej – wylicza burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.
Podkreśla również, że tego typu nieuczciwe praktyki mają bezpośredni wpływ na kieszenie wszystkich uczciwie płacących mieszkańców gminy Pleszew. Każda nielegalnie oddana partia odpadów zwiększa ogólną masę śmieci podlegających zagospodarowaniu, co w konsekwencji prowadzi do wzrostu kosztów funkcjonowania systemu.
- Pamiętajmy, że za takie zachowania płacimy my - wszyscy mieszkańcy, którzy uczciwie co miesiąc uiszczają opłaty za odpady. Im więcej śmieci - tym większe koszty ich zagospodarowania – zaznacza włodarz.
Co można dostarczyć na SPSZOK w Pleszewie?
- odpady zielone (liście, skoszoną trawę, gałęzie),
- odpady opakowaniowe (opakowania z papieru i tektury, z tworzyw sztucznych, drewna, metalu, szkła, wielomateriałowe),
- popiół i żużel z palenisk,
- przeterminowane leki,
- zużyte baterie i akumulatory,
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
- styropian opakowaniowy,
- odzież i tekstylia,
- chemikalia (np. lakiery, farby, środki ochrony roślin i ich opakowania),
- odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek,
- zużyte opony od pojazdów osobowych - limit 4 opony z jednego gospodarstwa domowego w ciągu roku,
- posegregowane odpady remontowe i budowlane - limit do 300 kg z jednego gospodarstwa domowego w ciągu roku.
- odpady wielkogabarytowe: stare meble (stoły, szafy, krzesła, łóżka), zabawki dużych rozmiarów, baseny ogrodowe gumowe, kołdry, materace, poduszki, drewniane ramy okienne, rowery, wózki, meble ogrodowe, wanny, umywalki, muszle toaletowe, doniczki, skrzynki, wiaderka.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.