Reklama

Studenci Uniwersytetu III Wieku z Gołuchowa rozpoczęli rok akademicki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Seniorzy z Gołuchowskiego Uniwersytetu III Wieku oficjalnie zainaugurowali rok akademicki.

Dla studentów przygotowano sporo ciekawych zajęć m.in. językowych, komputerowych, rękodzielniczych, malarskich i fotograficznych. 

– Rozpoczynamy XX semestr. Pierwszy wykład już mamy zaplanowany i będą one odbywały się tak długo - jak umożliwi nam to sytuacja pandemiczna. Jeżeli będzie zakaz - pozostaną nam spotkania w sekcjach – zapowiada Halina Krzyżak, prezes Stowarzyszenia Senior XXI - GUTW.

Seniorzy planują również dużą imprezę jubileuszową. W tym roku organizacja będzie świętowała 10-tą rocznicę powstania.

– Uroczystość ze względu na pandemię nie odbędzie się w grudniu. Planujemy ją na początku marca, wtedy właśnie rozpoczęliśmy pracę – mówi prezes organizacji.

I nie kryje, że pandemia koronawirusa dość mocno dała się seniorom we znaki.

- Minęło już 18 miesięcy odkąd cały świat cierpi z tego powodu, ludzie się nie mogli spotykać w większych grupach, my też najczęściej spotkaliśmy się w sekcjach – wspomina. 

Jedną z aktywniejszych była sekcja malarska, ale seniorzy brali też udział m.in. w akcji „Święto lasu”, wystawach i koncertach organizowanych przez Centrum Kultury „Zamek”. Nie brakowało wyjazdów i wycieczek m.in. do Dobrzycy  czy Leszna w myśl hasła  "Cudze chwalicie swego nie znacie". 

Warto podkreślić, że seniorzy z Gołuchowa brali też udział w projekcie „Cyfrowa Wielkopolska”.

– W sumie udział wzięły w nim 64 osoby, do których trafiły tablety. Tak liczna grupa sprawiła, że nasza obecność została zauważona w całym województwie  – opowiada szefowa organizacji.

Halina Krzyżak gratulowała też osiągnięć przedstawicielom sekcji malarskiej, którzy brali udział w warsztatach malarskich „Odmalowane” i sekcji artystycznej m.in. Stanisławowi Podymskiemu i Wojciechowi Walczakowi.

Na uroczystości nie zabrakło również zaproszonych gości zaprzyjaźnionych z seniorami m.in. sekretarz gminy Tatiany Stefianiak, szefowej centrum kultury „Zamek” Patrycji Walerowicz -Wojtkowiak i dyrektor szkoły Katarzyna Maciejewska. 

 Pierwszy wykład inauguracyjny o bezpieczeństwie seniorów wygłosiła Agnieszka Sobczak, szefowa miejscowego GOPS-u. Uroczystość uświetniła wystawa prac malarskich sekcji artystycznej GUTW. Pkaz swoich umiejętności zaprezentowali też Stanisław Podymski i Wojciech Walczak. 

WAŻNE!!!

Zmienił się adres strony internetowej Stowarzyszenia Senior XXI - GUTW. Teraz jest ona dostępna pod adresem senior21gutw.pl

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy