Reklama

Suchorzew. Trwa pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej

Opublikowano: pt, 27 lis 2020 17:21
Autor:

Suchorzew. Trwa pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. Suchorzew. Trwają prace remontowe na drodze powiatowej w Suchorzewie - prowadzącej m.in. do sali wiejskiej. Na początku chodzi o ok. kilometr trasy.

 

 

Droga powiatowa nr 4336P, która przebiega przez Suchorzew (prowadzi m.in. do sali wiejskiej), po długich staraniach w końcu doczekała się przebudowy. Inwestycja realizowana będzie etapami – w tym roku ruszyły pierwsze prace, które pozwolą na przebudowę ok. kilometra wraz z budową chodników.

Suchorzew. Koszty remontu drogi

- Koszt przebudowy kilometrowego odcinka to 670 tys. zł - mówił wcześniej na naszych łamach starosta pleszewski Maciej Wasielewski.

Jak podkreśla, to pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej w Suchorzewie. Drogi – jak zaznaczają z kolei sami mieszkańcy – ważnej i często uczęszczanej.

Przypomnijmy: temat był poruszany m.in. na tegorocznym zebraniu wiejskim w Suchorzewie.

– Brakuje chodnika, jest tu niebezpiecznie – podkreślali wprost sami mieszkańcy Suchorzewa.

Sołtys wsi, Dariusz Dryjański przypominał z kolei wówczas, że temat faktycznie ciągnie się od bardzo dawna. Jak jednak dodawał, w rozmowach z powiatem zawsze powtarzał się argument, by w pierwszej kolejności zrobić kanalizację.

- Jakby to wyglądało, gdybyśmy np. wcześniej zrobili drogę, a później kanalizację? - pytał retorycznie na zebraniu wiejskim sołtys i jednocześnie radny Suchorzewa.

 

Suchorzew. Będzie bezpieczniej na drodze powiatowej

Dziś – jak przypomina w rozmowie z „Życiem Pleszewa” Dariusz Dryjański – dzięki niedawnej realizacji przez władze Pleszewa wielomilionowej inwestycji – kanalizacja na wsi już jest.

– W końcu przyszła więc pora na drogi – żartuje sołtys i radny.

 

Dariusz Dryjański podkreśla przy tym zdecydowanie, że rozpoczęcie prac na „powiatówce” jeszcze w tym roku bardzo go cieszy.

- Cieszę z rozpoczęcia tej inwestycji, jest bardzo ważna w kontekście bezpieczeństwa naszych mieszkańców – przyznaje „Życiu Pleszewa” Dariusz Dryjański, który od dawna pilotował w Zarządzie Dróg Powiatowych kwestię wspomnianej trasy.

 

- Droga będzie robiona etapami. I mam nadzieję, że systematycznie – co roku – będzie to dalej realizowane – dodaje.

 

Dziś plac budowy sołtys odwiedził wspólnie ze starostą Maciejem Wasielewskim oraz burmistrz Arkadiuszem Ptakiem.

- Samorząd MiG współfinansuje 30% inwestycji (jak każdej drogi powiatowej na terenie gminy Pleszew). Wcześniej wykonaliśmy kanalizację. Jednocześnie przy remoncie montowany jest światłowód Współpraca! - komentuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE