Reklama

Suchorzew. Udało się! Rusza pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej

Opublikowano: pt, 14 sie 2020 13:00
Autor:

Suchorzew. Udało się! Rusza pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Pleszew. Suchorzew. Umowa podpisana, prace ruszają na dniach. Droga powiatowa w Suchorzewie prowadząca m.in. do sali wiejskiej – doczeka się remontu! Na początku chodzi o ok. kilometr trasy – zaczynając od strony skrzyżowania Kowalewskiej z ul. Osiedlową i Podgórną – jadąc w kierunku Kowalewa.

 

Droga powiatowa nr 4336P, która przebiega przez Suchorzew (prowadzi m.in. do sali wiejskiej), po długich staraniach w końcu doczeka się przebudowy. Inwestycja realizowana będzie etapami – w tym roku ruszają pierwsze prace, które pozwolą na przebudowę ok. kilometra wraz z budową chodników.

- Koszt przebudowy kilometrowego odcinka to 670 tys. zł. Droga ma być gotowa do 15 listopada – zapowiada starosta pleszewski Maciej Wasielewski.

SUCHORZEW. REMONT DROGI POWIATOWEJ

Jak podkreśla, to pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej. Drogi – jak zaznaczają z kolei sami mieszkańcy – ważnej i często uczęszczanej.

Przypomnijmy: temat był poruszany m.in. na tegorocznym zebraniu wiejskim w Suchorzewie.

– Brakuje chodnika, jest tu niebezpiecznie – podkreślali wprost sami mieszkańcy Suchorzewa.

Sołtys wsi, Dariusz Dryjański przypominał z kolei wówczas, że temat faktycznie ciągnie się od bardzo dawna. Jak jednak dodawał, w rozmowach z powiatem zawsze powtarzał się argument, by w pierwszej kolejności zrobić kanalizację.

- Jakby to wyglądało, gdybyśmy np. wcześniej zrobili drogę, a później kanalizację? - pytał retorycznie na zebraniu wiejskim sołtys i jednocześnie radny Suchorzewa.

Dziś – jak przypomina w rozmowie z „Życiem Pleszewa” Dariusz Dryjański – dzięki realizacji przez władze Pleszewa – kanalizacja na wsi już jest.

Podkreśla przy tym zdecydowanie, że rozpoczęcie prac na „powiatówce” jeszcze w tym roku bardzo go cieszy.

- Cieszę z rozpoczęcia tej inwestycji, jest bardzo ważna w kontekście bezpieczeństwa naszych mieszkańców – przyznaje „Życiu Pleszewa” Dariusz Dryjański, który od dawna pilotował w Zarządzie Dróg Powiatowych kwestię wspomnianej trasy.

– Droga będzie robiona etapami. I mam nadzieję, że systematycznie – co roku – będzie to dalej realizowane – komentuje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE