Świetne wyniki pleszewskich karateków - Zdjęcie główne
Zobacz
5
zdjęć

WiadomościZawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate mogą dopisać kolejne sukcesy do swoich kont. Odbierali medale w gronie kilkuset zawodników z kilkudziesięciu klubów.

Najmłodsi zawodnicy PKK Pleszew wzięli udział w pierwszym w tym roku szkolnym turnieju Karate BONSAI CUP, który odbył się w Rozdrażewie. wychowankowie Bartłomieja Sołtysiaka zdobyli 9 medali (3 złote, 3 srebrne, 3 brązowe) zajmując 8 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników z 26 polskich klubów Karate.

• Jan Borowczyk – kumite chłopców U12 -40 kg;
Ich starsi koledzy – Magdalena Godlewska i Michał Florczak w tym samym czasie mierzyli się z w Lidze Światowej Series A w Salzburgu. Znaleźli się w gronie 1090 zawodników z 81 krajów na świecie. Magdalena Godlewska wystąpiła w kumite kobiet - 68kg.

W pierwszej rundzie pokonała zawodniczkę Ilmę Rahmanowic z Bośni i Hercegowiny 2-0, a w kolejnej rundzie uległa z późniejszej brązowej medalistce Ligi Światowej 1-3. Michał Florczak w kumite mężczyzn -84 kg wygrał w pierwszą walkę z Niemcem Lurylem Azoo 7-1, by w kolejnej rundzie ulec Kolumbijczykowi Dario Henao Amu Ruben 5-7.