W magazynie Szlachetnej Paczki, ulokowanym w Szkole Podstawowej nr 2 w Pleszewie, w sobotę, 14 grudnia 2024 r., od rana panowała gorączkowa atmosfera. Wolontariusze, zdeterminowani, by przynieść radość potrzebującym, sortowali i pakowali blisko tysiąc paczek.
Szlachetna Paczka w Pleszewie
W tym roku Szlachetną Paczkę w Pleszewie wspiera blisko 30 wolontariuszy.
- Jestem tutaj po raz pierwszy. Jakoś tak poczułam, że tym razem chcę pomóc. Praca wolontariusza w tym projekcie jest dość skomplikowana. Nie ogranicza się do jednej wizyty i dostarczeniu paczek. Często gościmy u naszych rodzin po kilka razy i pomagamy również w sprawach wykraczających poza Szlachetną Paczkę, ale mi osobiście sprawia to wielką radość - opowiadała nam jedna z pleszewskich wolontariuszek.
W sumie w ramach pleszewskiej akcji do 46 rodzin trafi w ten weekend ponad 1.000 paczek. Jest w nich żywność, środki higieny, zabawki, ale też np. sprzęt RTV i AGD.
Za każdą paczką kryje się wyjątkowa historia. To historie o samotności, chorobie, trudnych życiowych wyborach. Dzięki Szlachetnej Paczce można choć na chwilę przynieść ulgę i nadzieję tym, którzy jej najbardziej potrzebują.
- To są bardzo trudne historie. Ludzie z ogromnymi problemami i potrzebami. Mamy np. pana który w domu nie ma podłogi czy 94-letnią staruszkę, która porusza się na wózku inwalidzkim, której nie wystarcza z emerytury na zakup leków i żywności - opowiada Paweł Kantek, lider Szlachetnej Paczki w powiecie pleszewskim.
Przyznaje też, że tegoroczna edycja jest wyjątkowa i to z kilku powodów.
- Mamy rekordową liczbę wolontariuszy, ale też rekordową liczbę rodzin, którym pomagamy. Jest to bardzo duże logistyczne przedsięwzięcie - zaznacza lider akcji.
Do akcji Szlachetna Paczka w Pleszewie włączyli się przedstawiciele różnych środowisk: od lokalnych szkół i przedszkoli, przez instytucje finansowe, aż po duże firmy. Akcję wsparli m.in. Bank Spółdzielczy w Pleszewie, ZST w Pleszewie, Przedszkole Bajka w Pleszewie, firma Adros z Dobrzycy czy szkoła w Marszewie.
Warto wspomnieć również o tym, że w pomoc naszym mieszkańcom zaangażowały się firmy i instytucje spoza naszego regionu, jak MEDIOVO – Digital Marketing Firma z Warszawy, Firma Pratt & Whitney z Kalisza, OSP Murzynowo Leśne, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM z Kalisza czy Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu.
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i lokalnych społeczności, tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki w Pleszewie będzie ogromnym sukcesem. Pokazali, że działając razem można zdziałać cuda.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.