reklama

To oni poniosą chleb i wieniec podczas Dożynek Powiatowych. Poznajcie starostów i asystentów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

To oni poniosą chleb i wieniec podczas Dożynek Powiatowych. Poznajcie starostów i asystentów - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościDożynki Powiatu Pleszewskiego zostaną w tym roku połączone z dziękczynieniem za zbiory w gminie Gołuchów. Poznajcie starostów i asystentów święta plonów.
reklama

Gołuchów miał być gospodarzem dożynek powiatowych już w ubiegłym roku. Nie doszło jednak do tego, ponieważ starostwo powiatowe w Pleszewie przyjęło na siebie zadanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w zakresie organizacji XXII Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek Wielkopolskich w Pleszewie. 

Dożynki Powiatu Pleszewskiego i Gminy Gołuchów 2024 w Kościelnej Wsi 

Do pomysłu powrócono jednak w tym roku. Dożynki Powiatu Pleszewskiego i Gminy Gołuchów odbędą się w niedzielę, 25 sierpnia, w Kościelnej Wsi. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.00 mszą św. w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kościelnej Wsi. O 15.00 rozpocznie się obrzęd dożynkowy na placu sportowo-rekreacyjnym.

reklama

Zaplanowano występ m.in. Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Tursko", dzieci z miejscowej szkoły i przedszkola i orkiestry dętej.  Ciekawostką będzie z pewnością pokaz "Obrazek kiszenia kapusty" w wykonaniu KGW z Krzywosądowa, Macewa, Szkudeł i Żychlina oraz "Żychlinioków". O godz. 18.00 zaplanowano koncert formacji Estrada Regionalna "Równica" z Ustronia i zabawę taneczną. 

Kto będzie starostą i starościną Dożynek Powiatu Pleszewskiego? Kim są asystenci? 

PIOTR WOŹNIAK z Kościelnej Wsi - starosta dożynek 

Ma 40 lat. Od 2015 roku lat razem z żoną Anną prowadzi gospodarstwo ogrodnicze. Specjalizują się w uprawie ogórków szklarniowych i gruntowych oraz pomidorów w szklarniach ogrzewanych. Mają szklarnie o łącznej powierzchni 2 ha. W produkcji stawiają na biologię - pomidory zapylane są naturalnie przez pszczoły. Postawili nową halę o pow. 1.300 m kw. i chłodnię do magazynowania warzyw. W hali przygotowują dostawy towaru do centrów handlowych.

reklama

Państwo Woźniakowie mają dwójkę dzieci: syna Marcina (15 lat) i córkę Vanessę (12 lat). Pan Piotr skończył szkołę rolniczą w Marszewie, a jego pasją jest strzelectwo sportowe.

MAŁGORZATA OLEJNICZAK z Kościelnej Wsi - starościna dożynek 

Od 1998 r. wspólnie z mężem Leszkiem prowadzi gospodarstwo rolno-warzywne o powierzchni 110 ha. Specjalizują się w produkcji ziemniaków jadalnych i frytkowych. Uprawiają także buraki cukrowe i kapustę. Do pracy w gospodarstwie wykorzystują najnowsze technologie. Wybudowali nowoczesną przechowalnię o powierzchni 1.500 m kw., aby ziemniaki i warzywa były dostępne przez cały rok.

Państwo Olejniczakowie mają dwóch dorosłych synów - Tomasza i Jana. Tomasz ma 27 lat i ukończył studia w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Jan ma 24 lata i jest po Technikum Rolniczym w Marszewie. Ma zamiłowanie i pasję do rolnictwa. Chce został rolnikiem. Pani Małgorzata interesuje się modą. W wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze.

reklama

ŁUKASZ WALEROWICZ z Jedlca - asystent starostów 

Ma 41 lat. Z wykształcenia jest technikiem rolnikiem. Ukończył Technikum Rolnicze w Marszewie o specjalizacji „Organizacja rynku rolnego”. Od 2011 roku prowadzi w Jedlcu gospodarstwo rolne o areale 20 ha, specjalizujące się w produkcji mleka. Hoduje 120 sztuk bydła, w tym 60 krów dojnych i 60 jałówek. Należy do Kalisko-Pleszewskiego Koła Hodowców Bydła i Producentów Mleka, a jego gospodarstwo zalicza się do tych o najwyższej dziennej wydajności mleka od krowy w powiecie pleszewskim.

Jest żonaty. Z żoną Iloną wychowują córki Julię (18 lat) i Dominikę (14 lat) oraz syna Wiktora (9 lat). Hobby pana Łukasza to jeździectwo. Ma 3 konie. Lubi jazdę w siodle i powożenie bryczką.

AGNIESZKA MATUSZAK z Kuchar - asystent starostów

Od 17 lat wspólnie z mężem Arturem i teściami prowadzi gospodarstwo rolno-ogrodnicze w Kucharach. Gospodarują na polach własnych i dzierżawionych o łącznej powierzchni 40 ha. Są producentami warzyw gruntowych. Uprawiają kapustę białą i czerwoną, kalafiora, brokuły, seler, ziemniaki oraz zboża i kukurydzę. Zaopatrują rynek zarówno w warzywa świeże, jak i z przechowalni. Sami też produkują rozsadę w tunelach foliowych. W miarę możliwości modernizują swoje gospodarstwo i wprowadzają nowe technologie, które ułatwiają pracę. W 2023 r. zostali laureatami konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku”, co było dla nich ogromnym wyróżnieniem.

Państwo Matuszakowie mają trójkę dzieci: syna Adama (15 lat), syna Dominika (14 lat) oraz córkę Angelikę (11 lat). Pani Agnieszka lubi spędzać czas w ogrodzie, gdzie pracuje i odpoczywa.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama