Reklama

Trzeba zadbać o pomnik i jego otoczenie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trzeba zadbać o pomnik i jego otoczenie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomnik ku czci bohaterów walk narodowowyzwoleńczych, który znajduje się przy drodze krajowej nr 12 w Gołuchowie, wymaga renowacji.

Chodzi głównie o schody.

– Należałoby dokończyć pomnik na placu przed przystankiem autobusowym, tj. schody, tuje, kwiaty i wyznaczyć stałą opiekę na tym miejscem – alarmował ostatnio radny Stanisław Podymski.

Pomnik, o którym mowa, został odsłonięty w 1981 roku. To właśnie w tym miejscu corocznie, 11 listopada, odbywają się obchody Święta Niepodległości. Czy jest szansa, że w najbliższym czasie zostaną tam przeprowadzone jakieś prace? Owszem, ale najpierw gmina musi uregulować stan prawny nieruchomości, na której obiekt się znajduje.

- Gmina dąży do uregulowania stanu prawnego w zakresie omawianej nieruchomości i wtedy zamierza dokonać prac remontowych – zapowiada wójt Marek Zdunek. 

Przypomina też, że samorząd przeprowadzał już naprawy przy pomniku. Niestety zgoda, którą wówczas gmina otrzymała od Lasów Państwowych do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, została już wykorzystana. 

- W związku z tym, że gmina nie uchyla się od opieki nad miejscem pamięci czynimy starania, by przejąć teren. Procedura, która toczyła się do tej pory, dotyczyła przejęcia nieruchomości poprzez zamianę nieruchomości – tłumaczy Zdunek.

 Ostatecznie zaproponowana forma nie została jednak zaakceptowana przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.  W związku z tym gmina już zaproponowała inną formę, mianowicie wykup nieruchomości. 

- Oczekujemy na stanowisko w tej sprawie – dodaje wójt. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy