Reklama

Tydzień ulgi w szkołach. Do akcji zgłosiła się jedna placówka z powiatu pleszewskiego

Opublikowano: wt, 18 maj 2021 18:00
Autor:

Tydzień ulgi w szkołach. Do akcji zgłosiła się jedna placówka z powiatu pleszewskiego  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powrót do szkoły, po miesiącach spędzonych na nauce zdalnej, dla wielu dzieci może być traumatycznym przeżyciem. Dlatego też w wielu szkołach organizowany jest Tydzień Ulgi – bez sprawdzianów, kartkówek, odpowiedzi ustnych i ocen.

Wczoraj uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół średnich po wielu miesiącach spędzonych w domu na nauce zdalnej także wrócili w szkolne mury. Jednak nie wszyscy od razu. Do 29 maja nauka w klasach IV – VIII szkół podstawowych oraz w szkołach średnich odbywa się w trybie hybrydowym. Od 29 maja jednak wszystkie dzieci wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach. 

Pleszew. Powrót do szkoły

I choć większość uczniów cieszy się, że po miesiącach siedzenia w domu przed komputerem znów będą mogli spotkać się w szkole ze swoimi kolegami i koleżankami, to powrót do szkoły może być także traumatycznym przeżyciem. Uczniowie szkół w powiecie pleszewskim także są pełni obaw. Dodatkowym stresem dla dzieci, które wrócą w szkolne ławki jest perspektywa sprawdzianów, kartkówek i „nadganiania materiału”.  Dlatego też Instytut Psychologii Uniwersytetu Jegiellońskiego w Krakowie organizuje akcję „Tydzień Ulgi”, do udziału w której zaprasza wszystkie szkoły w Polsce. 

Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek – podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek – wyjaśnia prof. Aleksandra Gruszka -Gosiewska, zastępczyni dyrektora Instytutu Psychologii UJ.

Pleszew. Powrót do szkół

Do udziału w akcji zgłosiło się niemal 1.900 szkół podstawowych i średnich z całej Polski. Wśród nich jest jedna placówka z powiatu pleszewskiego- Zespół Szkół Publicznych w Lenartowicach. Brawo!

Akcję można szkoły organizują również same. Tak było m.in. w Zespole Szkół Usługowo - Gospodarczych w Pleszewie.  Dyrekcja ZSU-G postanowiła zorganizować "Bezstresowy pierwszy dzień w szkole", aby uczniowie mogli z uśmiechem rozpocząć edukację w trybie stacjonarnym. W poniedziałek na młodzież czekało wiele atrakcji i nikt nie myślał o nauce czy nadrabianiu zaległości po zdalnej edukacji.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy