Reklama

Uczennica szkoły w Marszewie wyróżniona przez marszałka województwa

Opublikowano: czw, 14 sty 2021 12:10
Autor:

Uczennica szkoły w Marszewie wyróżniona przez marszałka województwa - Zdjęcie główne

Gabriela Galbierska – została wyróżniona przez marszałka województwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gabriela Galbierska - uczennica klasy trzeciej technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu znalazła się w gronie stypendystów marszałka województwa wielkopolskiego.

29 uczniów szkół ponadpodstawowych i 55 studentów otrzymało stypendia naukowe marszałka województwa wielkopolskiego. W tym roku komisja stypendialna, której głosem doradczym byli eksperci z wielkopolskich uczelni, musiała wybrać tych najlepszych z grona 174 osób.

–  Czytając opis osiągnięć naszych 84 stypendystów, można dostrzec ich pasję do nauki oraz wszechstronność talentów i zainteresowań, które dzielą z podstawową aktywnością naukową. Ich wielość jest naprawdę imponująca – mówił marszałek Marek Woźniak prezentującej tegorocznych laureatów. – Widać wśród naszych stypendystów otwartość na świat i pasję do rywalizacji w różnych konkursach krajowych i międzynarodowych – to znak naszych czasów - dodał.  

Gabriela Galbierska wśród stypendystów  

Nagrodzeni są nie tylko laureatami i finalistami olimpiad oraz konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, ale także biorą udział w wielu projektach naukowo-badawczych, seminariach i konferencjach, są także autorami artykułów i prac naukowych. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Gabriela Galbierska - uczennica klasy trzeciej ZSCKR w Marszewie w zawodzie technik architektury krajobrazu. 

Gabrysia Galbierska pochodzi i mieszka w Pleszewie. Swoją przygodę z konkursami rozpoczęła w pierwszej klasie uczestnicząc w konkursie oratorskim pt.: "Ulubiona Książka Licealisty". Nie poprzestając na tym sukcesie, kilka miesięcy później, wzięła czynny udział w Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego pod hasłem: 15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W międzyczasie została wydana edycja limitowana gry planszowej dotyczącej Powstania Wielkopolskiego, której Gabrysia była współautorem.

Stypendium jakie otrzymałam jest ogromnym wyróżnieniem dla szkoły, moich rodziców i dla mnie, ale przede wszystkim jest nieustającą motywacją do tego, żeby cały czas działać, osiągać jeszcze większe sukcesy, nigdy się nie poddawać i godnie reprezentować swoją osobę i szkołę. W życiu chcę iść zgodnie z pewną myślą: „Człowiek w życiu ma albo wyniki albo wymówki” - mówi Gabriela Galbierska. 

W zeszłym roku uzyskała tytułu Młodzieżowego Lidera Zdrowia, który upoważnia ją do promowania i szerzenia wiedzy z zakresu dopalaczy. Otrzymała dyplom z rąk dyrektora Instytutu Ochrony Roślin - Wizja Młodego Pokolenia. Jednym z ważniejszych dokumentów potwierdzających jej zaangażowanie w konkursy jest dyplom od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i podziękowanie z rąk Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej za uczczenie 80 rocznicy zbrodni katyńskiej podczas konkursu "Polskie Serce Pękło Katyń 1940". 

Największym, jak dotąd, sukcesem jest zdobycie tytułu Finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Bloku A - Innowacje Techniczne oraz zajęcie 2 miejsca, tym samym konkursie otrzymując tytuł Laureata Okręgowego w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Blok A - Innowacje Techniczne w kategorii "E" - pomysł ekologiczny. 

Wolontariat to pasja Gabrieli Galbierskiej

 Gabrysia aktywnie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych przez Pleszewskie Centrum Wolontariatu, otrzymując wyróżnienia i listy gratulacyjne za swoją działalność. Należy dodać, że podczas trwania pandemii koronawirusa, Gabrysia dołączyła do grupy Mistrzowie Dla Szpitali i charytatywnie tworzyła przyłbice dla instytucji potrzebujących wsparcia, szczególnie szpitali. 18 grudnia ub.r.   otrzymała wyróżnienie w konkursie organizowanym przez wodnych i medycznych ratowników zachęcającym do oddawania osocza przez ozdrowieńców.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy