Reklama

Uczniowie "Zielonej" wyróżnieni za projekt o Cichociemnym

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie "Zielonej" wyróżnieni za projekt o Cichociemnym  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dwie drużyny z pleszewskiego Zespołu Szkół Technicznych wzięły udział w ogólnopolskim projekcie „Wywalcz Jej wolność lub zgiń - historie Cichociemnych”.

Projekt był realizowany w ramach obchodów „Roku Cichociemnych” i miał upamiętnić spadochroniarzy elitarnej grupy 316 żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych zrzucanych do okupowanej Polski. Uczestnicy musieli utworzyć stronę internetową przedstawiającą losy wybranego cichociemnego oraz przeprowadzić akcję promującą.

Do projektu zgłosiło się ponad trzydzieści zespołów z czego ponad dwadzieścia podlegało ocenie. Wśród siedmiu finalistów znalazła się jedna z drużyn ZST w składzie: Natalia Glapa, Oskar Hertman, Patryk Jasiak i Kamil Trzaska pod kierunkiem nauczyciela historii Janusza Waliszewskiego. Uczniowie utworzyli stronę o Hieronimie Dekutowskim ps. „Zapora”.

Finał i zamknięcie projektu odbyło się przed świętami w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej „Przystanek Historia” w Warszawie. Prezes Fundacji „Bo Warto” Renata Wardecka podkreśliła walory akcji promocyjnej strony stworzonej przez uczniów ZST, za co otrzymali oni wyróżnienie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE