Reklama

Unieważniono pierwszy przetarg na remont kina Hel w Pleszewie. Co dalej? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszy przetarg na budowę nowych sanitariatów w kinie Hel w Pleszewie - dostosowany do osób niepełnosprawnych - musiał zostać unieważniony. Co dalej?

Przypomnijmy: w kwietniu miasto pozyskało dofinansowanie od marszałka województwa wielkopolskiego w ramach programu „Kulisy kultury” - w sumie chodzi o 90 tys. zł dotacji. Warto dodać, że w budżecie miasta na rok 2022  zapisano ponadto ok. pół miliona złotych - właśnie na prace w kinie Hel.

Co jest planowane w kinie Hel?

Jak zaznaczały już wcześniej władze Pleszewa, pieniądze zostaną przeznaczone na zapowiadaną wcześniej przebudowę holu.

- Zmieni się lokalizacja toalet, pomieszczeń socjalnych i obszaru strefy obsługi widza. Samo wejście do kina będzie przeniesione na boczną stronę budynku. Całość ma kosztować ok. 440 tys. zł, co z kolei jest wstępem do drugiego etapu remontu –  stworzeniu kinowej kawiarni - komentowała wcześniej Anna Bogacz, rzecznik prasowy pleszewskiego urzędu.

Według wstępnych założeń, część gastronomiczną będzie prowadzić zewnętrzny podmiot - jak zaznaczały władze Pleszewa w planie jest wydzierżawienie części gastronomicznej w kinie Hel podmiotowi prywatnemu.

Unieważniony pierwszy przetarg na remont kina Hel

Jak się dowiedzieliśmy, pierwszy przetarg na budowę sanitariatów musiał zostać niedawno unieważniony. Stanęły do niego dwie firmy - jedna, pleszewska, zaoferowała nieco ponad 500 tys. zł, druga, z Kobylnicy, ok. 768 tys. zł.

Jak informuje miasto przetarg został unieważniony ponieważ jedyna ważna oferta - właśnie z Kobylnicy - znacznie przekracza założoną na remont kwotę.

- Zamawiający Miasto i Gmina Pleszew zamierzał przeznaczyc na sfinansowanie zamówienia kwotę 488.000,00 zł brutto. Cena jedynej ważnej oferty złożonej w postępowaniu wynosi 768.446,93 zł brutto i przewyższa w/w kwotę, a zamawiajacy nie może jej zwiększyć - czytamy w uzasadnieniu unieważnionego przetargu.

Nowy przetarg na remont kina Hel w Pleszewie

Inwestycja będzie jednak realizowana. Jak się dowiedzieliśmy, w środę, 29 czerwca, ogłoszono już drugi prztearg na wspomniane prace.

Otwarcie ofert w drugim przetargu zaplanowano na 15 lipca.

Jakie zmiany zaplanowano w kinie Hel w Pleszewie?

Zgodnie z założeniami inwestycja w kinie Hel w Pleszewie obejmuje wykonanie sanitariatów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w nowej lokalizacji, remont pomieszczeń socjalnych i obszaru strefy widza, oraz wykonanie prac rozbiórkowych. Całość podzielono na dwa etapy prac.

Pierwszy etap obejmuje m.in.:

 • wykonanie robót rozbiórkowych – rozebranie ścian działowych i posadzek z płytek ceramicznych i paneli, rozebranie elementów stropów drewnianych – podsufitek z płyt pilśniowych, oraz demontaż instalacji grzewczej i elektrycznej w pomieszczeniu kasy, trzech pomieszczeniach biurowych i w pomieszczeniu gospodarczym,
 • wykonanie robót murowych – wykonanie izolacji przeciwwilgociowych powierzchni poziomych z papy, wykonanie ścianek działowych z bloczków YTONG, wykonanie ścianek i przegród płycinowych i płytowych,
 • wykonanie tynków i okładzin wewnętrznych – wykonanie tynków wewnętrznych zwykłych, licowanie ścian płytkami ceramicznymi, wykonanie gładzi gipsowych dwuwarstwowych, malowanie podłoży gipsowych,
 • wykonanie prac posadzkowych – wykonanie warstw wyrównujących i wygładzających z zaprawy samopoziomującej,
 • wykonanie posadzek z płytek ceramicznych,
 • wykonanie sufitów podwieszanych i prac malarskich,
 • montaż stolarki okiennej i drzwiowej,
 • wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych,
 • wykonanie instalacji grzewczej,
 • wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej,
 • wykonanie instalacji wentylacji wywiewnej,
Drugi etap prac obejmuje m.in.:

 • wykonanie robót rozbiórkowych – rozebranie ścian działowych i posadzek z płytek ceramicznych, demontaż urządzeń sanitarnych, instalacji grzewczej, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej z pomieszczeń WC damskiego i męskiego.
CZYTAJ TAKŻE: Roksana Węgiel zagrała w Pleszewie [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy