Tetiana Maksymowa przyjechała do Pleszewa spod Charkowa. Dokładnie z miasta Rohań. Gościła u nas w ramach międzynarodowego programu Fundacji Solidarności Międzynarodowej „Dobre zarządzanie – 2024 WIN4UA”, który wspiera współpracę polskich samorządów z ich ukraińskimi odpowiednikami.
Pleszew przystąpił do niego po raz pierwszy dzięki współpracy ze Związkiem Miast Polskich. Program ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń, które przyczynią się do rozwoju ukraińskich hromad, w ramach trwającej reformy decentralizacyjnej Ukrainy.
– Tetiana jest jedną ze 120 osób, które przeszły rekrutację. Ostatecznie znalazła się wśród 14 ukraińskich urzędników, którzy przyjechali do polskich miast. Na co dzień piastuje w Rohaniu funkcję zastępcy naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Inwestycji, Współpracy Międzynarodowej, Komunikacji i Turystyki – mówi Anna Bogacz, rzecznik prasowa pleszewskiego ratusza i opiekun stażystki.
Tetiena miała okazję poznać zasady funkcjonowania urzędu, strukturę zarządzania, a także specyfikę pracy samorządu polskiego, zdobywając cenne umiejętności i doświadczenia, które będzie mogła wdrożyć po powrocie na Ukrainę.
– Tetiana przyjechała z konkretnymi oczekiwaniami i chęcią wdrożenia u siebie projektu odbudowy miasta po wojnie, pomocy i współpracy z małą przedsiębiorczością. Była bardzo zainteresowana pisaniem projektów pod kątem zdobywania środków zewnętrznych na inwestycje oraz współpracą z młodzieżą – dodaje Anna Bogacz.
Stażystka odwiedziła także inne lokalne instytucje i firmy, np. Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie, Pleszewskie Centrum Medyczne czy DMG MORI Poland.
Projekt „Dobre zarządzanie – 2024 WIN4UA” zakończył się w Warszawie spotkaniem podsumowującym, podczas którego uczestnicy podzielili się swoimi stażowymi doświadczeniami.
– Program stażowy był ogromną wartością także dla polskich samorządów. Mogliśmy wymienić swoje doświadczenia, wiedzę, nawiązać kontakty i współpracę – mówi rzeczniczka pleszewskiego urzędu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.