reklama

W Pleszewie rusza nowa komunikacja. Gdzie kupić bilety?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Pleszewie rusza nowa komunikacja. Gdzie kupić bilety? - Zdjęcie główne

Ruszył punkt informacyjny nowej komunikacji publicznej w Pleszewie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościRuszył punkt informacyjny nowej komunikacji publicznej w Pleszewie. Będzie tam można kupić bilety miesieczne.
reklama

Samorządy Pleszewa i Dobrzycy od nowego roku uruchamiają nowe połączenia autobusowe. Zmiany nastąpią też w gminie Gołuchów,  na terenie której linie organizuje powiat pleszewski.  Autobusy wyjadą z początkiem 2024 roku. W sumie od nowego roku funkcjonowało będzie 29 linii "PPL".  Przystanków będzie w sumie ok. 400. Zorganizowano też nowe punkty, gdzie będą zatrzymywały się autobusy. 

Samorządowcy zapewniają, że rozkłady jazdy będą z czasem modyfikowane, to jednak może nastąpić nie wcześniej w 2025 roku, ze względu na podpisane już umowy.   
 

- Ustalenie przebiegu linii było dla nas dużym wyzwanie logistycznym - mówił podczas zwołanej niedawno konferencji prasowej burmistrz Pleszewa,  Arkadiusz Ptak

reklama

Nowa komunikacja w Pleszewie, Dobrzycy i Gołuchowie. Gdzie kupić bilet? 

Linie PL1, PL2 i PL8 obsługiwało będzie pleszewskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Linie PL3 w górę (również te organizowane przez powiat pleszewski – gmina Gołuchów) firma Euromatpol, z powiatu konińskiego, która jeździ już m.in. w powiatach gnieźnieńskim, kaliskim, kępińskim, konińskim, ostrowskim, ostrzeszowskim czy słupeckim. 

Firma zapewni autobusy klasy Euro5 i Euro6 (najwyższe standardy emisji spalin). Pojazdy są dostosowane do osób z niepełnosprawnościami, które poruszają się na wózku inwalidzkim i będą miały tę samą, biało-niebieską szatę graficzną z napisem „PPL”. 

reklama

Bilety na nową komunikację będzie można kupić w punkcie informacyjnym na ulicy Świętego Ducha w Pleszewie (obok apteki). Punkt już działa, ale bilety miesięczne będzie można kupić po od wtorku  2 stycznia w godz. 10.00-18.00. Pierwszy miesięczny bilet trzeba będzie kupić stacjonarnie (ze względu na zebranie niezbędnych danych), przedłużenie ważności będzie możliwe już online. Oczywiście bilety będą dostępne też w autobusach. 

Funkcjonowały będą trzy kategorie biletów.

  • Bilet miejscowy (P - po jednej miejscowości) – koszt normalnego to 2 zł;
  • bilet gminny (G) – odpowiednio 5 zł;
  • powiatowy (P – międzygminny) – 8 zł.
Będą obowiązywały ulgi ustawowe i handlowe, m.in. ulga dla seniorów powyżej 60 r.ż. – 50 proc. Ulga dla dzieci i młodzieży obowiązywać będzie tylko na bilet miesięczny (koszt biletu to 102 zł). 

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama