W niedzielę – 14 stycznia – doszło do pożaru w Zielonej Łące. Straż została poinformowana o płonącym budynku po godz. 17.00. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG oraz zastęp OSP z Pleszewa.
- W chwili dojazdu na miejsce pożarem był objęty cały budynek gospodarczy, w którym znajdowało się drewno oraz węgiel. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt dróg oddechowych podali jeden prąd piany. Po opanowaniu pożaru wyniesiono na zewnątrz - w celu dogaszenia - nadpalone drewno – mówi Paweł Mimier z KP PSP w Pleszewie.
Na końcu ratownicy sprawdzili cały budynek przy użyciu kamery termowizyjnej w celu wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia.
Komentarze (0)