Reklama

Wierzchy. Co z nowym przedszkolem?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Przedszkole Nowa Wieś

Wierzchy. Co z nowym przedszkolem? - Zdjęcie główne

Kiedy przedszkolacy przeniosą się do budynku w Wierzchach? | foto Przedszkole Nowa Wieś

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe przedszkole w Wierzchach, zgodnie z planami, miało ruszyć we wrześniu przyszłego roku. Gmina ogłosiła przetarg na przebudowę budynku szkoły we wsi. I to tam, jak już informowaliśmy, przeniosą się przedszkolaki z placówki funkcjonującej obecnie w Nowej Wsi. Ale pojawił się problem…

Szkoła w Wierzchach była filią podstawówki w Tomicach. Uczyło się tam zaledwie 10 dzieci w jednej klasie. Było też 11 maluchów w oddziale przedszkolnym. Dlatego już rok temu radni zdecydowali, że czas na zmiany. Filię szkoły w Wierzchach zlikwidowano. Dzieci edukują się w podstawówce w Tomicach. Natomiast w budynku filialnym swoją siedzibę znajdą teraz przedszkolaki z Nowej Wsi. Najpierw jednak obiekt musi być dostosowany do takiej funkcji. 

Gizałki. Przetarg

Wójt ogłosił przetarg na przebudowę budynku w Wierzchach. Inwestycja zakłada rozbudowę z przebudową na przedszkole wraz z adaptacją pomieszczeń kuchennych i sanitarnych. Zaplanowano m.in. dwie sale dla dzieci, szatnię, pomieszczenie wydawania posiłków, pomieszczenie socjalne i porządkowe czy biuro. Zaprojektowano również 8 miejsc postojowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Na inwestycję planowano przeznaczyć 600.000 zł. Dom przetargu przystąpiło siedem firm. 

Gizałki. Przetarg. Drogo…

Najtańsza oferta wynosi 773.000 zł, czyli grubo ponad zakładaną kwotę. Kolejne są jeszcze wyższe i sięgają blisko miliona złotych. Gmina więc może rozstrzygnąć przetarg i poszukać dodatkowych środków w budżecie lub unieważnić  i ogłosić kolejny.

– Będę rozmawiał z radnymi na komisji oświaty. To do radnych będzie należeć decyzja, czy przeznaczą dodatkowe środki z budżetu na ten cel – mówi wójt Gizałek Robert Łoza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy