Reklama

Wkrótce ruszą remonty dróg wiejskich. Sprawdź – gdzie? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 3,5 mln zł pozyskał powiat pleszewski na przebudowę dróg. Dzięki temu zostanie zmodernizowanych aż siedem odcinków w różnych miejscowościach. Sprawdź – gdzie?

3,5 mln zł – tyle z III edycji „Polskiego Ładu” na inwestycje na terenach popegerowskich, pozyskał powiat.

-  To środki na przebudowę dróg powiatowych na obszarach wiejskich, w każdej z naszych gmin - w sumie 7 odcinków, śr. ok.1 km (łącznie dł. 6,9 km) – mówi Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Pleszewie.

„Trzeba to skończyć”

Wyremontowane zostaną drogi na trasie  Czermin – Strzydzew (gm. Czermin), Chocz  - Olesiec (gm. Chocz) i Karmin – Czarnuszka (gm. Dobrzyca), a także w Izbicznie (gm. Dobrzyca), Popówku (gm. Gołuchów), Kowalewie (gm. Pleszew) i Orlinie Dużej (gm. Gizałki). Dlaczego zdecydowano się akurat na te odcinki? Jakimi kryteriami kierował się powiat?

-  Np. w gminie Dobrzyca zrobiliśmy w tym roku kilometrowy odcinek od Karmina w kierunku Czarnuszki, żeby włączyć się do drogi prowadzącej od Czarnuszki do Kowalewa brakuje nam jednego kilometra i dzięki temu będziemy mieli ten ciąg zrobiony – tłumaczy Halina Meller, szefowa Zarządu Dróg Powiatowych  Pleszewie.

Tak samo jest w przypadku Izbiczna.

– Tam zostało chyba 950 metrów do końca - do połączenia z drogą na Krotoszyn. Zasadne jest, że jeśli coś się zaczęło, żeby to skończyć – uważa Halina Meller. Na trasie od Czermina w kierunku na Strzydzew zaplanowano z kolei kontynuacje prac remontowych. – Robimy tam kolejny odcinek – tłumaczy szefowa drogowców w powiecie.  

„Spokojnie, zdążymy”

Drogi zostaną wykonane do listopada 2023r.

– Mamy 9 miesięcy na wszczęcie procedury przetargowej. Spokojnie, zdążymy. Według moich wstępnych założeń dokumentacja powstanie do końca roku. Myślę, że na początku stycznia jesteśmy w stanie ogłaszać przetarg  - uważa Halina Meller. I dodaje. – Przetarg zostanie ogłoszony w całości na wszystkie odcinki, bez możliwości podziału na poszczególne zadania. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy